0

رييس كل دادگستري استان گيلان: در عمل به بحث امنيت سرمايه‌گذاري نمي‌پردازيم

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس كل دادگستري استان گيلان: در عمل به بحث امنيت سرمايه‌گذاري نمي‌پردازيم

دومين گردهمايي حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري استان گيلان برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خزر؛ رييس كل دادگستري گيلان در دومين گردهمايي حمايت قضايي از سرمايه گذاري استان گيلان كه با حضور و هم انديشي مديران ارشد قضايي، استانداري، سازمان‌ها، ادارات، بانك‌ها، تشكل‌هاي كارفرمايي، كارآفرينان و نمايندگان مجلس با موضوع موانع و راهكار برگزار شد، اظهاركرد: هدف از برگزاري اين جلسه بررسي موانع و مواردي است كه سرمايه گذاران در گيلان با مواجه هستند.

 

حشمتي با اشاره به اينكه قانون گريزي و قانون شكني يكي از اين موانع و مشكلات است، افزود: يكي از موانع در بحث حمايت از سرمايه گذاري بخش توليد و صنعت قانون شكني و قانون گريزي است كه هر كسي سعي مي كند به گونه اي از راه قانون خارج شود كه اين امر يكي از مشكلات شكننده و نفس گير در ساختارهاي اداري ماست كه بايد بيش از پيش به آن توجه كنيم.

 

وي ادامه داد: بحث امنيت در سرمايه گذاري نكته اي است كه همواره مورد تاكيد است ولي در عمل به آن نمي پردازيم.

 

رييس كميته قضايي حمايت از سرمايه‌گذاران گيلان اضافه كرد: سيستم ناكارآمد و مريض نيز از جمله مواردي است كه بر سر راه سرمايه گذاران قرار دارد كه بايد به طور جدي با آن برخورد شود. ضعف نظارتي و بازرسي مديران نيز از ديگر موانع و مشكلات موجود است كه متاسفانه تاكنون تلاش ها و پيگيري ها در اين زمينه نتيجه بخش نبوده است.

 

رييس كل دادگستري گيلان افزود: نظارت بر زيرساخت‌ها و رعايت ضوابط و مقررات و تعارفات مديران از ديگر موارد موجود در سرمايه گذاري است.

 

وي گفت: تكليف كميته حمايت قضايي اين است كه به طور جدي از سرمايه گذاري در گيلان حمايت كند و تلاش هاي خود را در اين زمينه ادامه دهد.

 

دبير كميته حمايت از سرمايه گذاري و رييس سازمان بازرسي گيلان نيز در اين گردهمايي اظهاركرد: تلاش ما در اين كميته اين است كه مشكلات كارآفرينان را به نحو مطلوبي حل كنيم.

 

حسيني با اشاره به تصويب سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي كه از گام‌هاي مهم در تحول اقتصادي كشور است، گفت: دشمنان نظام جمهوري اسلامي همواره در تلاشند تا از طرق مختلف كشور ما را تحت فشار قرار دهند و با تحريم هاي شديد اقتصادي سعي در ناكارآمد جلوه دادن نظام جمهوري اسلامي دارند از اين رو حمايت از سرمايه گذاري بايد براي ما اهميت ويژه اي داشته باشد تا بر روي همه توطئه هاي دشمن خط بطلان كشيده شود.

 

وي گفت: توجه به سرمايه گذاري و بازار رقابتي، كاهش تصدي گري دولت و شبه دولتي، عدالت پايدار، رفع آسيب هاي اقتصادي و ... از جمله مواردي است كه در اصل 44 قانون اساسي به آن توجه شده است.

 

حسيني با اشاره به اينكه كميته حمايت از سرمايه گذاري در گيلان به مدت 3 سال است كه آغاز به کار كرده، افزود: شناسايي سيستم هاي سرمايه گذاري، شناسايي جرايم در كميته هاي سرمايه گذاري، دعوت از مديران بخش هاي مختلف در جهت رفع موانع و اطلاع رساني از طريق صدا و سيما و ... از جمله اقدامات موثر اين كميته بوده است.

 

وي خاطرنشان كرد: پيگيري در خصوص شركت آتيه زيباكنار،‌ رسيدگي به شكايت شركت تعاوني مرزنشينان آستارا، رسيدگي به شكايت اتحاديه مرغداران و ... از جمله اقدامات اثربخش كميته حمايت قضايي از سرمايه گذاري در گيلان بوده است.

 

در اين گردهمايي مديران صنايع و حرفه‌هاي مختلف گيلان تشكيل جلسات مشورتي با صنايع، رفع مشكلات تامين اجتماعي در انبوه سازان مسكن مهر استان، اختصاص زمين براي احداث كمپينگ براي گردشگران استان، پرداخت وام با اقساط سبك به دفاتر مسافرتي و جهانگردي و حمايت از صنايع و حرف با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها را خواستار شدند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 17 اسفند 1389  2:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها