0

انقلاب هاي مردمي منطقه برگشت ناپذير است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

انقلاب هاي مردمي منطقه برگشت ناپذير است

آيت الله هاشمي رفسنجاني:
انقلاب هاي مردمي منطقه برگشت ناپذير است
جام جم آنلاين: رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه جهان در حال گذار از وضع موجود است ، گفت: انقلاب هاي مردمي در منطقه برگشت ناپذير است اگر چه ممکن است فراز و نشيب هايي داشته باشد.

به گزارش مهر، آيت الله علي اکبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان رهبري، صبح امروز سه شنبه و در نهمين اجلاس رسمي مجلس خبرگان رهبري در دور چهارم با اشاره به حضور حماسي مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال اظهارداشت: مردم وفاداري خودشان را ابراز و به همه اعلام کردند که اين وفاداري بسيار بجا و جدي بود.

وي با اشاره به اوضاع منطقه و جهان افزود: ما در اين سن بايد مراقب خيلي چيزها باشيم و خيلي روشن است که اوضاع جهان و منطقه ما در يک وضع جديدي قرار گرفته است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: در طول عمر ما و قبل از آن هم چنين حرکتي ديده نشده است که سراسر دنياي اسلام را فرا بگيرد و اين نشان از موج بيداري مردم و آشنايي آنها با وظايف و مسئوليت هاي خودشان است.

هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه مجموعه اي از مردم که در صحنه هستند اهداف خوبي دارند اما تفاوت هايي هم دارند ،  گفت: اين مردم چون پيکره نظام اسلامي هستند اکثريت از مسلماناني هستند که براي اسلام به ميدان مي آيند اما با ديدهاي مختلف و سليقه هايي که در اسلام موجود است.

وي تصريح کرد: مردم از وابستگي به خارج و سلطه استکبار جهاني به تنگ آمده اند و عده زيادي از مردم از فساد حاکم بر حکومت هايشان که از ديکتاتوري و فساد سياسي و اقتصادي، اخلاقي سرچشمه مي گيرد به تنگ آمده اند. عده زيادي از مردم وضع موجود کشورشان را تحمل نمي کنند و به نظر مي رسد حرکتي که آغاز شده برگشت پذير نباشد ولي ممکن است فراز و نشيب هايي داشته باشد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با تاکيد بر اينکه يک نوع آگاهي عمومي در اين حرکت ها ديده مي شود که معلول تجربيات طولاني است، تصريح کرد: آنها قدم به قدم خواسته هايشان را مطرح مي کنند و در ابتدا خواسته هايشان را به طور عمومي مطرح کرده اند و بعد يک دولت جديد تشکيل شد و آنها آن دولت جديد را هم تحمل نکردند و اين روند همانطور که ما در انقلابمان تجربه کرديم ادامه دارد.

هاشمي رفسنجاني افزود: در برخي از کشورها قساوت خيلي زياد است و حتي با بمباران هوايي  مردمشان را مي زنند که براي آنها طبيعي است چون هستيشان را در خطر مي بينند و اين ادامه حيات و تحمل ادامه حيات، ولو کوتاهتر را انتخاب مي کنند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: دنيا در حال گذر از وضع موجود است و نتيجه آن را مي توان حدس زد اما چون عوامل اصلي در اختيار ما نيست مبهم است که در نهايت چه نتيجه اي به دست مي آيد.

وي افزود: حتي در جاهايي که حکومتشان بسيار نوپاست و خودشان آن را انتخاب کرده اند مانند عراق مردم به بهانه هاي ديگري مانند نداشتن آب و برق و اعتراض به اشغالگران نمي خواهند از مردم ديگر عقب باشند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه بايد صبر کنيم اين شرايط طولاني است و مسري مي شود گفت: ما قبل از همه اينها يعني از نيم قرن پيش مبارزه را شروع کرديم و 30 سال است با کمترين هزينه پيروز شديم.

وي در ادامه با تشريح عوامل پيروي انقلاب اظهار داشت: آن عناصري که در انقلاب ما بود به آن اندازه در انقلاب بلاد اسلامي نيست و انقلاب ما بيش از 90 درصد معلول خواسته ديني مردم بود و چشم ها به امام راحل و روحانيت دوخته شده بود.

آيت الله هاشمي رفسنجاني افزود: انقلاب ما فقط از راه آگاه کردن مردم و تبليغات و ارتباط بود و امام بسيار مناسب آن را رهبري کردند و سپس براي يک دهه آن را به خوبي حفظ کردند. همه عوامل محدثه انقلاب همان عوامل مبقيه هستند و در کشورهاي ديگر هم شبيه اين است نه اينکه دقيقا شبيه آن باشد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينکه بسيج جامعه ما در انقلاب بر اساس اسلام بود تصريح کرد: وقتي بحث اسلام بود حتي اهل سنت با ما اختلافي نداشتند و رهبرانشان با ما همکاري مي کردند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني اضافه کرد: محور ديگر مکتب اهل بيت بود که نقطه تمرکزش در تشيع بود و مرجعيت شيعه و امام در طول مبارزه مرجع غالب بودند.

وي با تاکيد بر تاثير مرجعيت گفت: تفاوتي که بين آيت الله کاشاني که فردي عالم بود با رهبري امام اين بود که امام مرجع بود ولي آيت الله کاشاني اين حجيت را نداشت.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: آن نيروي عظيم روحانيت که در انقلاب حضور داشت در زمان مشروعيت و نهضت ملي اينگونه نبود که آن هم حاصل تاسيس حوزه علميه قم و تلاش هاي آيت الله حائري و آيت الله بروجردي بود و روحانيتي که حالا بالغ شده بود زبان گوياي انقلاب بود و ارتباطاتي برقرار کرد که هيچ حزبي نمي تواند اين ارتباطات را برقرار کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  11:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها