0

يك بام و دو هواي شوراي همكاري در قبال انقلاب‌هاي ليبي و بحرين

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

يك بام و دو هواي شوراي همكاري در قبال انقلاب‌هاي ليبي و بحرين

89/12/17 - 08:04
شماره:8912161206
نسخه چاپي ارسال به دوستان
يك بام و دو هواي شوراي همكاري در قبال انقلاب‌هاي ليبي و بحرين

خبرگزاري فارس: شوراي همكاري‌هاي خليج فارس موضع متناقضي را در قبال انقلاب‌هاي مردمي ليبي و بحرين و عمان اتخاذ كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، شوراي همكاري‌هاي خليج فارس از شوراي امنيت سازمان ملل متحد خواست تا از ملت ليبي حمايت كند.

شيخ "عبدالله بن زايد " وزير خارجه امارات در سخنراني افتتاحيه نشست وزراي خارجه شوراي همكاري‌هاي خليج فارس ضمن اعلام حمايت از مردم انقلابي ليبي با اتخاذ موضعي دوگانه اعلام كرد كه با قدرت در كنار حاكمان عمان و بحرين در برابر تحركات اعتراض‌آميز و اصلاح‌طلب قرار دارد و امنيت كشورهاي حاشيه خليج فارس را خط قرمز خود مي‌داند.

شيخ عبدالله افزود: اين نشست در شرايط متغير سختي كه مردم ليبي با آن مواجه شده‌اند، قرار دارد كه اين مي‌طلبد كه ما تلاش‌هاي خود را براي كمك به آنها افزايش دهيم و از جامعه بين‌المللي و بويژه شوراي امينت بخواهيم كه مسئوليت تاريخي خود در حمايت از اين ملت عزيز را بر عهده بگيرند.

وزير خارجه امارات كه نتوانست تناقض موجود در اظهارات خود در حمايت از انقلاب مردمي تونس و رد انقلاب‌هاي مردمي در عمان و بحرين را توجيه كند، ابراز اطمينان كرد كه سلطان نشين عمان و سلطان قابوس بن سعيد آل سعيد حاكم آن بتواند با حكمت و اقتدار بر ناآرامي‌هاي داخلي اين كشور فايق شود.

وي همچنين ابراز اميدواري كرد كه شاه بحرين نيز بتواند به صورت حكيمانه تظاهرات گسترده در اين كشور را كنترل كرده و منافع بحرين و ملت آن را بالاتر از هر چيز ديگري قرار دهد.

انتهاي پيام/++

 
 
سه شنبه 17 اسفند 1389  8:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها