0

مصرف انواع ویتامین ها و ورزش منظم در کنترل علائم مبتلایان به پارکینسون موثر است

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

مصرف انواع ویتامین ها و ورزش منظم در کنترل علائم مبتلایان به پارکینسون موثر است

یک متخصص جراحی مغز و اعصاب گفت: تغذیه متعادل شامل تمامی گروههای غذایی، انواع ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین ورزش منظم و متعادل در کنترل علائم مبتلایان به بیماری پارکینسون نقش مؤثری دارد.
دکتر بهروز محمدی پارکینسون را بیماری تحلیل بخشی از مغز عنوان کرد و افزود: در این بیماری، تعادل برخی مواد شیمیایی موجود در مغز مختل و موجب بروز پاره ای از علائم در فرد مبتلا می شود.
وی عمده ترین عامل ایجاد پارکینسون را ناشناخته دانست و اظهار کرد: در برخی موارد، نقش زمینه ارثی در ابتلا به این بیماری مشاهده می شود اما باز هم به طور قطع نمی توان بر روی این عامل تأکید کرد.
دکتر محمدی یادآورشد: ممکن است یکسری عوامل سمی از جمله برخی مواد مخدر در ابتلا به پارکینسون نقش داشته باشند.
این پزشک متخصص لرزش های بارز، سفتی عضلات، کندی حرکت را از جمله علائم قابل مشاهده در مبتلایان به پارکینسون برشمرد و تصریح کرد: ضعف و بیماری، خیرگی چشم، کاهش پلک زدن، ثابت شدن حالت صورت، قامت خمیده، کشیده شدن پاها بر روی زمین، افزایش ترشحات بزاق، غذا خوردن طولانی در پی اختلالات در زمینه بلعیدن و جویدن، افسردگی، ناتوانی جنسی، فراموشی و اختلال در صحبت کردن از دیگر علائم این بیماری است.
دکتر محمدی با بیان اینکه پارکینسون در سنین بالای میانسالی شایع تر است، افزود: البته در موارد نادر نیز در جوان ترها ممکن است بیماری پارکینسون با عنوان پارکینسون جوانان مشاهده شود.
وی معاینات فیزیکی و بررسی علایم موجود را راه تشخیص بیماری پارکینسون دانست و ادامه داد: در حال حاضر درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و درمانهای موجود صرفا در جهت کاهش علایم بیماری و درمان علامتی است.
این متخصص مغز و اعصاب، پارکینسون را بیماری پیشرونده دانست و تصریح کرد: با ادامه روند بیماری، فرد بیمار به مرور کارایی و عملکرد قبلی خود را از دست می دهد و ممکن است زمین گیر شود.
وی بر لزوم انجام فعالیت های متعادل نظیر مطالعه توسط مبتلایان به این بیماری تأکید کرد و گفت: این بیماران حتی الامکان سعی کنند، خانه نشین نشده و خود را در خانه محبوس نکنند و به فعالیت خود ادامه دهند.

worldfood.ir

یاس

سه شنبه 17 اسفند 1389  8:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها