0

بودجه 19 سازمان شهرداري تهران تصويب شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بودجه 19 سازمان شهرداري تهران تصويب شد

توسط اعضاي شوراي شهر
بودجه 19 سازمان شهرداري تهران تصويب شد
جام جم آنلاين: اعضاي شوراي شهر تهران بودجه 21 سازمان متعلق به شهرداري تهران را بررسي كردند كه به غير از بودجه سازمان نوسازي شهر تهران و سازمان حمل و نقل و ترافيك بودجه 19 سازمان ديگر به تصويب رسيد.

به گزارش مهر، براساس اين مصوبه كل بودجه سازمانهاي وابسته به شهرداري تهران بيش از 7 هزار و 80 ميليارد ريال برآورد شده است و اين در حالي است كه كل بودجه سازمانها در سال 89 در حدود 104 هزار و 274 ميليارد ريال مصوب شده بود.

خسرو دانشجو سخنگوي شوراي اسلامي شهرتهران در جريان بررسي بودجه سازمان املاك شهرداري تهران طي پيشنهادي گفت: اگر قرار است كه ملكي از املاك شهرداري به فروش رسيده و يا خريداري شود، بايد كارشناسان آن مورد تائيد نمايندگان مردم در شوراي اسلامي شهرتهران قرار گيرد.

وي با اشاره به مصوبه درخصوص تائيد اين كارشناسان در شوراي شهر پيشنهاد داد:طي تبصره‌اي در اين مصوبه قيد شود كه انتخاب كارشناسان براي تعيين قيمت با نظر كميسيون عمران شوراي اسلامي شهر تهران انجام شود.

معصومه ابتكار رئيس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهرتهران نيز در جريان بررسي بودجه سازمان حمل و نقل شهرداري تهران گفت: شركت كنترل كيفيت در سازمان حمل و نقل شهرداري ادغام شده است، اما با اين وجود، در برنامه ارائه شده از اين سازمان هيچ برنامه‌اي در خصوص فعاليت‌هاي شركت كنترل كيفيت هوا ارائه نشده است.

وي در همين خصوص پيشنهاد داد بودجه سازمان حمل و نقل و ترافيك تا زمان اصلاح برنامه‌هاي اين سازمان به تصويب نرسد كه با موافقت اعضاي شورا، بررسي بودجه اين سازمان به زمان ارائه برنامه موكول شد.

در جريان بررسي اين دستور جلسه بودجه 16 شركت وابسته به شهرداري تهران نيز مورد بررسي قرار گرفت كه براساس آن بودجه كل اين شركتها درسال 90 در حدود 8 هزار و 465 ميليارد ريال تعيين شد.

بودجه مصوب اين شركت‌ها براي سال 89 در حدود 6 هزار و 708 ميليارد ريال بوده است. همچنين در اين دستور جلسه به جز بودجه شركت شهربان بودجه ديگر شركتها به تصويب شوراي اسلامي شهر تهران رسيد.

رئيس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهرتهران در جريان بررسي بودجه شركت ساماندهي مشاغل وابسته به شهرداري تهران با اعلام اين‌كه برنامه جامع ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران تهيه شده و بايد برنامه نهايي آن جهت تصويب به شورا ارائه شود پيشنهاد داد: با توجه به اين‌كه شركت ساماندهي مشاغل بدون اين برنامه راه به جايي نخواهد برد، بنابراين طي تذكري از شهرداري خواسته شود اين برنامه را هر چه سريعتر براي تصويب به شوراي هر ارائه كند.

در ادامه اين دستور بودجه شركت شهربان مورد بررسي قرار گرفت كه در جريان اين بررسي رسول خادم رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران با ارائه تذكري درخصوص فعاليت اين شركت اظهار كرد: شركت شهربان به عنوان پليس ساختمان ايجاد شده است و با توجه به فعاليت‌هاي كنوني آن شاهد فاصله گرفتن اين شركت از ماموريت‌هاي مصوب خود است.

حمزه شكيب رئيس كميسيون توسعه وعمران شوراي اسلامي شهر تهران نيز نسبت به عملكرد اين شركت و فاصله گرفتن آنها از ماموريت خود تذكر داد.

هيربد معصومي معاون شهرسازي و معماري شهرداري تهران با بيان اين‌كه ايجاد شركت از اقدامات خوب شهرداري تهران بوده است، تصريح كرد: پيش از اين درخصوص جداسازي ماموريت شهربان از مامورين سدمعبر تذكري ارائه شده بود كه در نتيجه آن شهرداري به زودي حتي ظاهر اين دو را از هم جدا خواهد كرد.

وي با بيان اين‌كه با صدورپروانه به صورت مكانيزه امكان تخلف وجود ندارد،اظهار كرد: با اين سيستم امكان كنترل ساده تر شده است.

معاون شهرسازي شهرداري تهران به افتتاح مركز صدور پروانه اشاره كرد و گفت: با افتتاح اين مركز در حقيقت نياز به بازديد ميداني در ساخت و سازها وجود ندارد چرا كه كار با اين روش بسيار شفاف شده است.

وي با بيان اين‌كه امروز شركت شهربان آمادگي تحويل گرفتن كار و ماموريت خود را دارد ادامه داد تاكنون اين مسووليت بر عهده نواحي شهرداري بوده است.

معصومي با بيان اين‌كه به خاطر چند مورد تخلف نبايد اصل اين شركت را مورد سوال قرارداد از اعضاي شوراي شهر خواست تا عملكرد اين شركت را جهت بررسي به شوراي شهر تهران ارائه كند و آمادگي دارد كه هر 3 ماه يكبار اين گزارش را به شوراي شهر ارائه كند.

رسول خادم طي پيشنهادي اظهار كرد: با توجه به وضعيت كنوني بهتر است رديف بودجه را براي ماموريت شهربان حفظ كرده ولي شركت شهربان را از موضوع شركتهاي وابسته به شهرداري خارج كنيم.

پس از بررسي‌ها در خصوص بودجه شركت شهربان، با توجه به انحراف اين شركت از ماموريت‌هاي مصوب شده آن تا پيشنهاد اصلاحي، بودجه اين شركت تنها براي 2 ماه ابتداي سال 90 به تصويب رسيد.

در ادامه اين جلسه بودجه جاري راهنمايي و رانندگي مورد بررسي قرار گرفت كه بر اساس اين مصوبه شهرداري تهران موظف شد براي سال 1390 مبلغ170 ميليارد ريال را به اين موضوع اختصاص دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  8:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها