0

از سال آینده؛ پهنای باند مناسب برای توسعه تجارت الکترونیک

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

از سال آینده؛ پهنای باند مناسب برای توسعه تجارت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از سال آینده پهنای باند مناسب در همه زمینه ها به خصوص توسعه تجارت الکترونیک فراهم می شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر، رضا تقی پور در همایش طرح مدیریت یکپارچه زنجیره ارزش نهایی (خرید اعتباری میزان) در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صداوسیما افزود: این اقدام در ادامه فعالیت های دولت های نهم و دهم در این زمینه است و در برنامه پنجم توسعه نیز به آن توجه جدی شده است.

وی با اشاره نقش اساسی فناوری در ارزش‌آفرینی در فضای کسب و کار تصریح کرد: باید حداقل 20 درصد تجارت داخلی و 30 درصد تجارت خارجی در کشور با تجارت الکترونیک انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: باید تلاش کنیم 80 درصد پرداخت هایی که هم اکنون با استفاده از پول و شبه پول انجام می شود به شکل الکترونیک انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید زیرساخت های لازم به سرعت با همکاری دستگاه های اجرایی فراهم شود، گفت: کارگروهی برای این کار شکل گرفته است و باید تمام چرخه تولید و خدمات را در یک شبکه ببینیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح هسته اصلی پهنای باند دیتای کشور در دهه فجر افزود: رویکرد ما مهاجرت از شبکه سنتی به شبکه نوین ارزش‌آفرین است و استفاده از شبکه فیبر نوری ضروری است.

تقی پور گفت: با این کار می توانیم شبکه ای با پهنای باند تا 20 مگابیت بر ثانیه در اختیار همه به‌خصوص تولید و توزیع‌کنندگان قرار دهیم.

وی اعلام آمادگی کرد در این زمینه برای دستگاه های اجرایی پایگاه های داده ای و نرم افزارهای کاربردی فراهم شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  7:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها