0

معرفی برگزیدگان چهارمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

معرفی برگزیدگان چهارمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی

مراسم چهارمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی ویژه بانوان شاعر و نویسنده پایان یافت.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر،در این مراسم از14 برگزیده و7 شایسته تقدیر و یک بانوی پیشکسوت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران قدردانی شد.

اسامی برگزیدگان چهارمین جایزه دوسالانه ادبی پروین اعتصامی در 5 گروه مختلف به این شرح است:

1. شعر

در بخش شعر سنتی (تألیف)، به طور مشترک دو کتاب «حالا تو» سروده فریبا یوسفی و «شاید مرا دوباره به خاطر بیاوری» سروده مژگان عباسلو به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

در بخش شعر نو (تألیف) به طور مشترک و به عنوان برگزیده دو کتاب «سیب حوا» سروده سودابه امینی و «خاطرات بی‌تأویل» سروده شراره کامرانی انتخاب شدند.

در بخش شعر (ترجمه) نیز کتاب «در آیینه رود» تألیف محمد رضا شفیعی کدکنی با ترجمه پری آزرم معتمدی برگزیده شد.

2 . ادبیات داستانی:

"عشق آبی"تالیف مریم مقامی شایسته تقدیر شناخته شد.

3 . ادبیات نمایشی:

در این بخش اثری برگزیده یا شایسته تقدیر هیات داوران شناخته نشد.

4. ادبیات پژوهشی:

در بخش نقد و پژوهش ادبی (تألیف) کتاب «دستنامه سعدی» تألیف زهره زرشناس به عنوان اثر برگزیده و در بخش نقد و پژوهش ادبی (ترجمه) نیز کتاب «تخیل مکالمه‌ای (جستارهایی درباره رمان)» تالیف میخاییل باختین به ترجمه رؤیا پورآذر برگزیده شدند.

در این گروه و در بخش پایان‌نامه نیز «تحلیل و مقایسه اشعار برجسته عاشورایی فارسی و عربی» تألیف نرگس انصاری به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شده است.

5. ادبیات کودک و نوجوان:

در بخش شعر کودک (تألیف) به طور مشترک و به عنوان برگزیده سه کتاب «سفید سیاه راه راه» سروده شکوه قاسم‌نیا، «مجموعه نی نی» سروده بنفشه رسولیان بروجنی و در نهایت «گنجشک پر...جوراب پر» سروده مریم هاشم‌پور برگزیده شدند.

در بخش شعر نوجوان (تألیف) به طور مشترک دو کتاب «من آدم آهنی شدم» تالیف کبری بابایی و «برسد به دست تو ای پادشاه جهان» سروده مهدیه نظری به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

همچنین در بخش داستان کودک (تألیف) به طور مشترک دو کتاب «خانم غوله‌ به عروسی می‌رود» سروده سرور کتبی و «خداحافظ راکون پیر» اثر تالیفی کلر ژوبرت به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

در حوزه داستان کودک (ترجمه) نیز به طور مشترک و به عنوان آثار شایسته تقدیر دو کتاب «زرد و صورتی» تألیف ویلیام استیگ به ترجمه کلر ژوبرت و «ماجراهای پیازچه» تألیف جانی روداری به ترجمه مرضیه شجاعی دیندارلو معرفی شدند.

در بخش داستان نوجوان (تألیف) کتاب «طعم تلخ خرما» تالیف مهناز فتاحی شایسته تقدیر شناخته شد.

در نهایت، در بخش داستان نوجوان (ترجمه) نیز به طور مشترک و به عنوان برگزیده دو کتاب «چشم بهشتی» تألیف دیوید آلموند به ترجمه نسرین وکیلی و «مجموعه بال (بال‌ آفتابی، بال آتشین و بال نقره‌ای)» تألیف کنت اپل به ترجمه ملیحه محمدی معرفی شدند.

وزیر ارشاد در این مراسم از بدرالزمان قریب به عنوان پیشکسوت قدردانی کرد.

به هریک از برگزیدگان 30 سکه بهار آزادی به همراه لوح تقدیر و تندیس طلایی پروین اعتصامی و به شایسته گان تقدیر 10 سکه بهار آزادی با لوح تقدیر و تندیس پروین اعتصامی اهدا شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  7:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها