0

200هزار مددجو تا پایان سال 91 صاحب خانه می شوند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

200هزار مددجو تا پایان سال 91 صاحب خانه می شوند

قائم مقام سازمان بهزیستی کشور گفت:‌ براساس توافقات صورت گرفته میان وزارت خانه های رفاه و مسکن و بانک مرکزی 200 هزار مددجوی بهزیستی تا پایان سال 91 صاحب خانه می شوند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حسین بدخشان در جلسه جامعه وعاظ ولایی افزود: از ابتدای سال 89 تاکنون 51 هزار واحد مسکونی برای مددجویان در مرحله عقد قرارداد و یا ساخت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی به گونه ای است که با همکاری بانک مرکزی تامین مسکن مددجویان در اولویت برنامه های سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

بدخشان شرایط استفاده از تسهیلات مسکن برای ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان را مناسب دانست و گفت:‌20 میلیون تومان وام قرض الحسنه 4 درصد به مددجویان پرداخت و اولین قسط این وام 18 ماه بعد از سکونت مددجو در واحد مسکونی باز پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: قسط ماهانه بازپرداخت تسهیلات نزدیک به 100 هزار تومان است و واحدهای مسکونی نیز به طور متوسط 75 متر مربع برای هر مددجوست.

بدخشان گفت: بخش دیگری از تسهیلات و کمک برای ساخت مسکن علاوه بر وام 20 میلیونی، 4 میلیون تومان است که غالبا خیران و مردم به مددجویان کمک می کنند.

قائم مقام سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تلاش های صورت گرفته این سازمان در دولت نهم و دهم برای مسکن در قیاس با سالهای گذشته افزود: از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی از سال 59 تا سال 84 برای مددجویان و زنان سرپرست خانوار تنها 2 هزار واحد مسکونی ساخته شده است در حالی که از سال 84 تا پایان 88 بیست هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی یک میلیون معلول جسمی، حرکتی، روحی و روانی را تحت پوشش دارد افزود:‌ اقدامات بهزیستی اغلب در قالب پیشگیری و بازتوانی معلولان است و بخش درمان را معمولا وزارت بهداشت انجام می دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  7:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها