0

تخفيف 40 درصدي مراكز اقامتي تهران در نوروز سال 90

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

تخفيف 40 درصدي مراكز اقامتي تهران در نوروز سال 90


مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد
تخفيف 40 درصدي مراكز اقامتي تهران در نوروز سال 90

خبرگزاري فارس: مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران گفت: تمامي مراكز اقامتي تهران از جمله هتل، هتل آپارتمان و...در نوروز 90 حدود 40 درصد تخفيف در نرخ اقامت مي‌دهند.


محمدابراهيم لاريجاني در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص ارائه خدمات و تسهيلات نوروزي 90 اظهار داشت: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران با همكاري سازمان‌هاي دولتي و خصوصي عضو ستاد تسهيلات سفر امكانات مختلفي را براي رفاه حال مسافران و گردشگران استان تهران در نوروز 90 فراهم كرده است كه رياست ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي با استاندار تهران است و دبيري اين ستاد نيز بر عهده سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران گذاشته شده است.

وي ادامه داد: براي نوروز سال 90 حدود 21 هزار نفر تخت در يك روز كه تخت هتلي، هتل‌آپارتمان و مهمانپذيري است، تدارك ديده شده است كه از اين تعداد 12 هزار تخت هتل، 8 هزار تخت مهمانپذير و 1000 تخت هتل آپارتمان فراهم شده است كه ظرفيت مجموع تخت‌ هتل‌هاي استان تهران براي اقامت مسافران 21 هزار نفر در يك روز است.

لاريجاني بيان كرد: 150 پايگاه ثابت و سيّار امدادي، اورژانسي و انتظامي در سطح استان تهران فعاليت خواهد كرد كه اين پايگاه‌ها در پايگاه هلال احمر، اورژانس، نيروي انتظامي و دانشگاه علوم پزشكي تهران خلاصه مي‌شود كه در زمينه امدادي و انتظامي به مسافراني كه به استان تهران سفر مي‌كنند و به مسافراني كه از محورهاي مواصلاتي استان تهران عبور مي‌كنند، خدمات ارائه خواهند كرد.

وجود 73 پايگاه اطلاع‌رساني در مبادي ورودي استان تهران
---------------------------------------------------------------------

دبير ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي گفت: 73 پايگاه اطلاع‌رساني براي مسافران در نظر گرفته‌ شده است كه در تمام شهرستان‌هاي استان تهران و مبادي ورودي زميني، هوايي و ريلي به مسافران و گردشگراني كه به استان تهران سفر مي‌كنند، خدمات ارائه خواهند داد ضمن اينكه اين ارائه خدمات با همكاري و مشاركت سازمان جوانان هلال احمر، شهرداري‌ها و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران صورت خواهد گرفت.

وي افزود: حدود 500 هزار بروشور، نقشه و كتابچه ويژه نوروز 90 توسط اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران به چاپ رسيده است و بخشي از اين بسته‌ها نيز اقلامي است كه از سال‌هاي قبل به عنوان اقلام اطلاع‌رساني در اختيار سازمان ميراث فرهنگي بوده كه آنها را نيز سال آينده توزيع مي‌كنيم ضمن اينكه نيروي انتظامي، هلال احمر، شهرداري‌ها و فرمانداران شهرستان‌هاي استان تهران اقدامات گسترده‌اي را در زمينه اطلاع‌رساني اعم از ارائه بروشور، نقشه، پلاكارد و چادرهاي اطلاع‌رساني خواهند داد.

لاريجاني تأكيد كرد: 168 ناظر در ايام نوروز و در سطح استان تهران تأسيسات و مؤسسات گردشگري، اصناف، رستوران‌ها و رستوران‌هاي بين‌راهي، سفره‌خانه‌ها و ساير مراكزي كه به گردشگران خدمات ارائه مي‌كنند، را كنترل خواهند كرد كه اين 168 نفر از ناظرين اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران، ناظرين سازمان تعزيرات حكومتي، ناظرين سازمان بازرگاني استان و ناظرين دانشگاه علوم پزشكي و شبكه بهداشت تشكيل شده است كه در سطح استان تهران به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

ايجاد 50 سفره هفت‌سين در سطح استان تهران
------------------------------------------------------------

مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران با بيان اينكه ناظران كار خود را از قبل از عيد آغاز كرده است و در طول ايام تعطيلات نوروز اين خدمات تشديد خواهد شد، تصريح كرد: حدود 50 سفره هفت‌سين در سطح استان تهران به صورت عمومي توسط شهرداري‌ها، سازمان ميراث فرهنگي، ادارات حمل و نقل و پايانه‌ها راه‌اندازي خواهد شد كه عمدتاً اين سفره‌ها در فرودگاه‌ها، ترمينال‌ها، پايانه‌ها، ايستگاه‌هاي راه‌آهن، ميادين و پارك‌هايي كه محل تجمع گردشگران است، راه‌اندازي مي‌شود.

وي ادامه داد: 15 بازارچه سنتي عرضه و فروش صنايع دستي را در سطح استان تهران در ايام نوروز خواهيم داشت كه در شهرستان‌هاي استان برگزار خواهد شد و در هر شهرستاني نيز يك بازراچه فروش صنايع دستي خواهيم داشت و در سطح شهر تهران نيز در 5 نقطه اين بازارچه‌ها براي شهروندان تهراني و مسافراني كه به تهران سفر مي‌كنند، خدمات ارائه خواهد داد.

دبير ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي گفت: 500 مكان به عنوان فضاي موقت در نظر گرفته شده است و مساجدي نيز براي اقامه نماز مسافران و رهگذران در سطح استان تهران تدارك ديده شده كه اين 500 باب از فضاي ثابت، سيار و موقت تشكيل شده است همچنين 100 باب سرويس بهداشتي از دو چشمه تا هشت چشمه در سطح استان و شهرستان‌هاي استان تهران آماده شده است كه متعلق به شهرداري‌هاست و سرويس‌هايي نيز توسط سازمان ميراث فرهنگي در سال‌هاي گذشته احداث شده كه اين سرويس‌ها با استفاده از نيروهاي خدماتي و سرويس‌دهي مناسب به مسافران و گردشگران خدمات ارائه خواهند كرد.

لاريجاني گفت: جشن‌ها و مسابقات فرهنگي متعددي نيز در سطح شهرستان‌هاي استان تهران و كاخ موزه‌هاي شهر تهران تدارك ديده شده است كه حداقل 100 ساعت برنامه جشن و شادي در طول ايام نوروز خواهند داشت.

تخفيف 20 درصدي سفره‌خانه‌هاي سنتي در ايام نوروز
-----------------------------------------------------------------

وي ادامه داد: تمامي اماكن اقامتي در نوروز 90، 40 درصد تخفيف براي اقامت مسافران و گردشگران خواهند داد و سفره‌خانه‌هاي سنتي نيز در ايام نوروز (اول تا 13 فروردين) 20 درصد تخفيف در پذيرايي ارائه خواهند داد ضمن اينكه در سفره‌خانه‌هاي سنتي تنوع غذايي و موسيقي زنده و فاخر ايراني گذاشته خواهد شد.

دبير ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي افزود: طبق هماهنگي‌هاي به عمل آمده مقرر شده است كه پايگاه‌هاي ايران خودرو و شركت‌هاي بيمه‌اي كه در محل سانحه خسارت‌هاي لازم را پرداخت مي‌كنند، در ايام نوروز فعاليت كنند و شوراهاي حل اختلاف، قضات كشيك، داروخانه‌هاي شبانه‌روزي، بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و تمامي مراكزي كه به نوعي به گردشگران خدمات مي‌دهند در ايام نوروز با دستور و حمايت استاندار تهران آماده‌ باش كامل هستند تا مردم با امنيت خاطر مسافرت كنند.

لاريجاني در پايان خاطرنشان كرد: اين امكانات و خدمات با همكاري استانداري، شهرداري، فرمانداري، حمل و نقل و پايانه‌ها، راه و ترابري، نيروي انتظامي، پليس راه، شوراهاي شهر و روستا، ادارات ميراث فرهنگي در شهرستان‌هاي استان‌ها، هلال احمر، امداد خودروها، كانون جهانگردي و اتومبيلراني كشور و بخش خصوصي مانند هتل‌داران، دفاتر خدماتي و سفره‌خانه‌داران تدارك ديده شده است.

سه شنبه 17 اسفند 1389  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها