0

العربيه: اتحاديه عرب در مورد خشونت عليه مردم ليبي بي تفاوت نمي ماند

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

العربيه: اتحاديه عرب در مورد خشونت عليه مردم ليبي بي تفاوت نمي ماند


 
العربيه: اتحاديه عرب در مورد خشونت عليه مردم ليبي بي تفاوت نمي ماند
تهران - معاون دبير كل اتحاديه عرب گفت: كشورهاي عرب نمي توانند در برابر آنچه كه بر سر مردم ليبي مي آيد، بي تفاوت باشند.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، 'احمد بن حلي' معاون دبير كل اتحاديه عرب دوشنبه شب در گفت وگو با شبكه 'العربيه' در باره موضعگيري كشورهاي عربي در رابطه با ايجاد منطقه ممنوعه پروازي بر فراز ليبي گفت كه وزراي امور خارجه كشورهاي عربي در اجلاس ويژه خود در مورد ليبي اعلام كردند كه اين كشورها در برابر آنچه كه برسر مردم ليبي مي آيد، نمي توانند ساكت و بي تفاوت باشند.
احمد بن حلي كه از قاهره با العربيه گفت وگو مي كرد، در ادامه تاكيد كرد كه پيشنهاد ايجاد منطقه ممنوعه پروازي بر فراز ليبي از سوي كشورهاي عرب، بايستي با هماهنگي اتحاديه آفريقا، انجام شود .
وي با اشاره به ضرورت حصول توافق ميان كشورهاي عربي و آفريقايي پيش از گرفتن چنين تصميمي گفت كه اتحاديه آفريقا اعلام كرده است كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد در جلسه روز پنچشنبه آينده در اين زمينه تصميم خواهد گرفت .
معاون دبير كل اتحاديه عرب در ادامه به وجود تماس هايي ميان اتحاديه عرب و دولت ليبي براي توقف خشونت و خونرزي ها در كشور خبر داد .
احمد بن حلي با اشاره به اينكه كشورهاي عرب همواره با هرگونه دخالت خارجي ها در ليبي مخالفند، گفت كه اتحاديه عرب از رهبران ليبي مي خواهد كه خشونت و خونريزي ها را متوقف كرده و تصميم درست بگيرد.
وي، معمر قذافي را به گرفتن چنين تصميم تاريخي دعوت كرد و افزود كه با اين اقدام خود مردم ليبي را از يك فاجعه انساني احتمالي، نجات دهد.
معاون دبير كل اتحاديه عرب، در باره احتمال موافقت اين اتحاديه با اصل دخالت نظامي در ليبي بمنظور حمايت از غيرنظاميان گفت كه چنين تصميمي با هماهنگي اتحايه آفريقا و سازمان ملل و در صورت ادامه كشتار غيرنظاميان در ليبي، گرفته خواهد شد.

سه شنبه 17 اسفند 1389  12:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها