0

پارس جنوبي نگين انگشتري توسعه پايدار كشور است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

پارس جنوبي نگين انگشتري توسعه پايدار كشور است

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، شجاع‌الدين بازرگاني بعد‌از‌ظهر امروز در مراسم دومين همايش توسعه پايدار و دانايي‌محور منطقه ويژه اظهار داشت: همايش توسعه پايدار از ابتكارات ارزشمند وزارت نفت و مديران پارس جنوبي است و در نخستين دوره اين همايش نتايج خوبي به دست آورديم و در اين دوره نيز به نتايج مورد نظر مي‌رسيم.
وي افزود: پارس جنوبي از مهم‌ترين و بزرگ‌ترين مناطق نفت و گاز كشور است و براي رشد و پيشرفت روزافزون بايد از تمام ظرفيت‌هاي موجود بهره ببريم لذا تلاش داريم توجه به توسعه پارس جنوبي را جزو دغدغه‌هاي مسئولان قرار دهيم.
مشاور وزير نفت تصريح كرد: تلاش براي تبادل‌نظر و بهره‌مندي از انديشه‌هاي پژوهشگران، استادان، مديران، كارشناسان و خبرگان علمي و صنعتي امري مهم و ضروري است و هدفمند بودن و تسلسل اهداف و رويكردها در اين قبيل گردهمايي‌ها از اهميت زيادي برخوردار است.
بازرگاني در بخش ديگري از سخنانش از اجرايي شدن طرح‌هاي پژوهشي و فعاليت‌هاي علمي صنعت نفت خبر داد و خاطرنشان كرد: تحقق روند اجرايي شدن طرح‌هاي انجام شده سرآغاز تحولي به سوي توسعه هدفمند است.
وي با برشمردن برخي از نتايج ارزشمند نخستين همايش توسعه پايدار گفت: همايش دوم اهداف متعددي را دنبال مي‌كند و در اين همايش در كميته‌هاي تخصصي آثار وضعي همايش اول را رصد خواهيم كرد.
بازرگاني يادآور شد: نتايج علمي و تحقيقي به دست آمده در همايش‌ها بايد از شكل تئوري فاصله بگيرد و از حالت بالقوه به بالفعل تبديل شده و جنبه اجرايي به خود بگيرد تا سرآغاز تحولي به سوي توسعه هدفمند باشد؛ بدون ترديد همايش ملي چشم‌انداز توسعه پايدار، يكپارچه و دانايي‌محور منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس نيز در همين راستا گام بر مي‌دارد.
مديركل دفتر وزارتي وزارت نفت عنوان داشت: منطقه ويژه پارس جامعه نمونه صنعت نفت و به قولي نگين انگشتري توسعه پايدار كشور است و هم‌اكنون نيز شاهد توسعه پايدار، يكپارچه و دانايي‌محور در اين منطقه هستيم، اما هدف، رسيدن به قله‌هاي بلندتر بالندگي است و در شرايط كنوني در سرآغاز راه قرار داريم.
بازرگاني با اشاره به محورهاي اين همايش اظهار داشت: سه محور مهم اين همايش شامل انسان و صنعت، انسان و محيط زيست و صنعت و محيط زيست در واقع شاخص‌هاي اصلي مديريت راهبردي و عملياتي توسعه است و تمام تلاش خود را براي عملي كردن نتايج همايش به كار مي‌گيريم.
وي افزود: دولت نهم و دهم اهميت زيادي به پژوهش‌هاي كاربردي داده است و شاهد حجم بالاي همايش‌هاي كاربردي هستيم و اين همايش نيز در همين راستا برگزار شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  11:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها