0

آيت الله العظمي نوري همداني: سلطه‌پذيري چندبرابر منفورتر از سلطه است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

آيت الله العظمي نوري همداني: سلطه‌پذيري چندبرابر منفورتر از سلطه است

آيت‌الله العظمي نوري همداني گفت: بيداري اسلامي عربستان، بحرين،‌ ليبي، تونس، يمن و مصر كه دارد همه جهان را فرا مي‌گيرد همان پيش‌بيني امام خميني (ره) است كه بارها فرمودند «انقلاب شما جهاني خواهد شد».

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين مرجع تقليد پيش از ظهر روز دوشنبه در جمع كاركنان آموزش و پرورش منطقه 17 تهران با اشاره به اين‌كه بعد فرهنگي مهم‌ترين بعد زندگي انسان‌هاست، تصريح كرد: حيوان از بدو تولد به طور غريزي زندگي خود را اداره مي‌كند اما انسان از بدو تولد در حال يادگيري تمام ابعاد زندگي است كه مهم‌ترين آن، بعد فرهنگي است و ديگر ابعاد اعم از سياسي، ‌اجتماعي، تاريخي، فرهنگي،‌ اقتصادي، اخلاقي و حتي ورزشي را همين بعد مي‌سازد.

وي با بيان اين‌كه «بايد كساني كه در كار فرهنگي هستند شكرگزار خداوند باشند»، افزود: خداوند استعداد، ظرفيت و شايستگي را در وجود انسان‌ها به وديعه نهاده است تا مراحل ترقي و تكامل را با توانايي طي كنند اما بارور كردن اين ظرفيت‌ها و شكوفايي اين استعدادها نيازمند آموزش و پرورش است.

 

نوري همداني اظهار كرد: قلم، قدم و كار شما بالاترين ثواب‌ها را دارد زيرا به نص صريح قرآن كريم بالاترين ثواب‌ها ساختن يك انسان است كه مانند ساختن همه انسان‌هاست.

اين مرجع تقليد گفت: پنج عنصر اصلي بايد همواره در كار تربيت در نظر گرفته شود و سبب خودسازي است. اولين آن، عقل براي تشخيص حق از باطل است. دوم، علم براي دانستن و پيشرفت است. سوم، ايمان براي اتكا به خداست. چهارم، تقوا براي ترس از خداوند و پنجم، آگاهي به زمان خود و خصوصا زمان ماست كه اوضاع حساسي دارد.

وي با بيان اين‌كه «امروز آمريكا و استكبار به همراه بعضي كشورهاي اروپايي خصوصا انگليس به واسطه پيروزي انقلاب اسلامي ايران عناد كهنه‌اي با ما دارند»، خاطرنشان كرد: امروز در كشورهاي استكباري به دستور آمريكا اجازه تدريس آياتي كه تولي كفار را نهي مي‌كنند، آيات مربوط به جهاد و آيات تاكيد بر امر به معروف و نهي از منكر را نمي‌دهند.

نوري همداني يادآور شد: علوم، پرورش يافته دامان شماست كه به خاطر بي‌عرضگي سلاطين و پادشاهان ازدست شما خارج شده است. حتي اگر كمي اهل فن باشيد كاملا مي‌دانيد اصطلاحات تمام علوم، عربي هستند.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر اين‌كه «نبايد از ياد برد كه همان‌طور كه سلطه‌ منفور است، سلطه‌پذيري چند برابر منفورتر است» بيان كرد: جهاد مايه افتخار است و جهاد نكردن باعث از بين رفتن عزت و موجب ذلت و پذيرفتن فقر است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  11:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها