0

نشست خبري فرمانده قرارگاه‌ راهيان نور برگزار شد

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

نشست خبري فرمانده قرارگاه‌ راهيان نور برگزار شد

نشست خبري سردار علي فضلي فرمانده قرارگاه مركزي‌ راهيان نور و سردار سليماني دبير قرارگاه مركزي برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سرويس فرهنگ و حماسه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي اين نشست، سردار علي فضلي با اشاره به شرايط بهتر زيرساخت‌هاي مربوط به مناطق مورد بازديد كاروان‌هاي راهيان نور گفت: از 15 اسفند جاري تا 15 فروردين سال آينده كه مقطع زماني اوج سفر رائران كربلاهاي ايران است آماده خدمات‌دهي هستيم.

 

وي به آمار بازديد از مناطق عملياتي دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: در دو مقطع زماني آذر و دي ماه همچنين بهمن‌ و چند روز اول اسفندماه بيش از 500 هزار زائر از مناطق عملياتي خوزستان بازديد كرده‌اند.

 

به گفته‌ي وي همچنين يادمان‌هاي دفاع مقدس استان ايلام هم نزديك به 66 هزار نفر و كرمانشاه نيز همين حدود بازديدكننده را داشتند.

 

سردار فضلي يادآور شد: تاكنون بيش از 260 هزار دانش‌آموز از هفتم آذر سال جاري تاكنون به مناطق عملياتي دفاع مقدس سفر كرده‌اند. همچنين نزديك به 65 هزار دانش‌آموز نيز در كمتر از دو ماه گذشته توفيق حضور در اين مناطق را يافته‌اند.

 

وي در عين حال گفت: از اسفند ماه سال گذشته تاكنون نزديك به دو ميليون و 900 هزار نفر از كربلاهاي ايران بازديد كرده‌اند.

 

سردار فضلي اظهار كرد: 73 درصد از دو ميليون و 900 هزار بازديد كننده براي اولين بار به سرزمين‌هاي نور سفر كرده‌اند. 98 درصد دانش‌آموزان نيز شامل اين مورد مي‌شوند.

 

وي گفت: نزديك به دو هزار و 250 راوي و هزار و 370 روحاني نيز دراين مدت زائران را همراهي كرده‌اند.

 

سردار فضلي اظهار اميدواري كرد: امسال در بخش حمل و نقل زائران حادثه يا تلفاتي نداشته باشيم.

 

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: از سال گذشته تاكنون به مكان‌هاي اسكان زائران به تعداد 40 هزار نفر جهت شب ماني اضافه شده است و استان خوزستان براي ساخت محل اسكان پنج ميليون نفر زائر بسترسازي مي‌كند.

 

سردار فضلي همچنين اعلام كرد: بعد از اخذ مصوبات مربوطه راهيان نور دريايي (خليج فارس) نيز راه‌اندازي خواهد شد.

 

سردار سليماني دبير قرارگاه مركزي راهيان نور نيز در ادامه اين نشست خبري با اشاره به شعار امسال راهيان نور (راه شهيدان راه بصيرت) گفت: همين بصيرت بود كه رزمندگان را در دوران دفاع مقدس در مقابله با دشمنان پيروز كرد.

 

وي ادامه داد: امسال از نظر كمي و كيفي زيرساخت‌هاي خوبي براي تامين رفاه زائران، كاروان‌هاي راهيان نور ايجاد شده است.

 

سردار سليماني با اشاره به نوآوري‌هاي صورت گرفته در عرضه خدمات فرهنگي به كاروان‌هاي راهيان نور گفت: يكي از اين نوآوري‌ها رزمايش فرهنگي - بصيرتي است كه دريكي از بخش‌هاي آن زائران با نحوه شهادت شهيد حسين فهميده و بهنام محمدي آشنا مي‌شوند.

 

به گفته وي رزمايش‌ها به تناسب مخاطب برگزار مي‌شود.

 

سردار سليماني با اشاره به آسيب‌هاي مطرح شده در زمينه راويان گفت: براي كاهش اين آسيب‌ها امسال استاد راوياني آموزش ديده‌اند.

 

وي همچنين گفت: 9 هزار و 700 خادم افتخاري نيز به زائران خدمت مي‌كنند.

 

سردار سليماني در ادامه گفت:همچنين يك هزار و 50 مدير كاروان‌ نيز آموزش‌هاي تكميلي را فرا گرفته‌اند.

 

وي برپايي نمايشگاه‌هاي عكس و كتاب در يادمانها و همچنين برگزاري دعاي ندبه را از جمله برنامه‌هاي فرهنگي در تفكر گرفته شده برشمرد.

 

سردار سليماني با اشاره به افزايش بازديد زائران كشورهاي خارجي نيز گفت: تاكنون زائران 32 كشور از مناطق عملياتي دفاع مقدس بازديد كرده‌اند.

 

وي همچنين در پاسخ به سوالي گفت: در بحث ناوگان ترابري مشكل داريم به طوري كه سال گذشته تعدادي از ثبت نام كنندگان نتوانستند به همين دليل به مناطق عملياتي سفر كنند.

 

سردار سادات حسيني مسوول فرهنگي قرارگاه مركزي راهيان نور نيز در اين نشست خبري تبيين و تبليغ فرهنگ جهاد و ايثار و شهادت، تقويت نشاط، اميد و خودباوري، تبيين و بيداري اسلامي و خاستگاه‌هاي آن و ... را از جمله سياست‌هاي فرهنگي راهيان نور برشمرد.

 

وي افزود: امسال قصد داريم 65 تن از مراجع، علما، شخصيت‌هاي لشكري و كشوري و فرماندهان دفاع مقدس را براي سخنراني و خاطره‌گويي در حضور كاروان‌هاي راهيان نور دعوت كنيم.

 

در پايان نشست سردار فضلي در پاسخ به سوالي گفت: در اردوگاههاي راهيان نور بخشهايي به صورت مجازي جهت بهره‌گيري زائران راه‌اندازي شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  8:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها