0

جمال شورجه: گاهي در فيلمهاي ديني، مخاطب ناديده گرفته مي‌شود

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

جمال شورجه: گاهي در فيلمهاي ديني، مخاطب ناديده گرفته مي‌شود

يك نويسنده و كارگردان سينما و تلويزيون با بيان اينكه گاهي در فيلمهاي ديني مخاطب ناديده گرفته مي‌شود، گفت: فيلمهاي عاشورايي بايد جزء پرمخاطب‌ترين آثار سينما و تلويزيون ما باشند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، "جمال شورجه" افزود: واقعه كربلا به عنوان يكي از مهمترين و تاثيرگذارترين حوادث تاريخ اسلام بايد در اولويت كاري سينما و تلويزيون كشور ما باشد.

كارگردان فيلم "33 روز"، رسالت اصلي نهادهاي فرهنگي كشور را پرداختن به موضوعاتي مثل عاشورا و امام حسين(ع) دانست و خاطرنشان كرد: اين نهاهاي مسئول بايد توليد فيلمهاي فاخر در زمينه عاشورا را از مهمترين وظايف خود بدانند، زيرا در دنياي امروز زبان تصوير تاثيرگذارترين ابزار بيان مفاهيم ديني است.

وي با اشاره به اينكه آثاري مثل فيلم "روز واقعه" و سريال "مختارنامه" جزء موفق‌ترين توليدات فيلمسازان ما در مورد واقعه عاشورا بوده است، اظهار داشت: اين فيلمها توانسته‌اند مخاطبان بسياري را با خود همراه كنند كه نشان مي‌دهد علاوه بر اينكه اين سوژه‌ها در كشور ما مورد علاقه مخاطبان است كارگردانان ما نيز توان ساخت آثار تاثيرگذار را دارا هستند.

كارگردان "پرده عشق" با تاكيد بر اينكه فيلمسازان ما نبايد خود را صرفا به زندگي ائمه اطهار(ع) كه ساخت چنين فيلمهايي با چالش‌هايي هم همراه است، محدود كنند، يادآور شد: ما مي‌توانيم آثاري را درباره اصحاب ائمه(ع) كه مشكلي هم در زمينه نشان دادن چهره آنها وجود ندارد توليد كنيم تا در قالب آن بخشهاي مهمي از تاريخ اسلام هم مطرح شود.

شورجه، فقدان فيلمنامه‌هاي خوب را يكي از مهمترين مشكلات فيلمهاي ديني در ايران دانست و خاطرنشان كرد: اگر فيلمنامه خوبي بر اساس تحقيقات و پژوهشهاي مورد نياز نوشته شود بخش مهمي از مشكلات ما در زمينه فيلمهاي ديني حل مي‌شود. البته نقش كارگردان و تكنيك و توان سينمايي او را هم نبايد ناديده گرفت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  7:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها