0

هدف آمريكا به بيراهه كشيدن انقلاب‌هاي اسلامي خاورميانه است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

هدف آمريكا به بيراهه كشيدن انقلاب‌هاي اسلامي خاورميانه است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
نماينده مردم مشهد در مجلس:
هدف آمريكا به بيراهه كشيدن انقلاب‌هاي اسلامي خاورميانه است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي گفت: هدف آمريكا و متحدانش از اعزام ناوگان جنگي به سواحل ليبي به بيراهه كشاندن خواسته‌هاي انقلابيون است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيداميرحسين قاضي‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران مشهدي اظهار داشت: آمريكا تلاش مي‌كند با تمام قوا، بر تحولات منطقه تاثير بگذارد براي همين است كه به‌سرعت نيروهاي نظامي خود را در نزديكي ليبي مستقر كرده و در انديشه يافتن راه‌هاي جديد براي تعامل با معترضان ليبيايي است.


نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي افزود: قوانين بين‌المللي توسط قدرت‌هاي بين‌المللي در مسير حفظ منافع آنها تنظيم شده و اگر اين قدرت‌ها زماني قواعد بين‌المللي را در مسير منافع خود نبينند به نقض اين قواعد مي‌پردازند.*هدف از تنظيم قواعد بين‌المللي مهار كشورهاي مخالف است


وي تاكيد كرد: هدف از اين تنظيم قواعد بين‌المللي مهار كشورهايي است كه با منافع و خواسته ابرقدرت‌ها همگام نيستند و اين قواعد بين‌المللي براي مهار كشورهاي مخالف اجرا مي‌‌شود.


قاضي‌زاده تصريح كرد: مگر در زمان حمله آمريكا به عراق شوراي امنيت سازمان ملل طبق فصل 7 و ماده 42 اين اجازه را به آمريكا داد؟ خير؛ پس هدف آمريكا از جمله عراق تسخير اين كشور و تسلط بر منابع عظيم نفتي آن بوده است.


نماينده مردم مشهد و كلات گفت: اكنون شاهد هستيم كه شوراي امنيت وارد فصل 7 اين منشور و ماده 42 شده كه يك‌سري تحريم‌ها و محدوديت‌ها براي رژيم قذافي ايجاد كرده است ولي به هيچ عنوان اجازه حمله نظامي توسط آمريكا و متحدانش به منظور دفاع از حقوق بشر را نداده است.*مدعيان دفاع از حقوق بشر در ليبي قصد به بيراهه كشاندن انقلاب ليبي را دارند


وي تاكيد كرد: كساني كه امروز ادعا مي‌كنند براي دفاع از حقوق بشر در ليبي وارد منطقه شده‌اند در واقع قصد دارند انقلاب را به بيراهه كشانده و منافع و خواسته‌هاي خود را تامين كنند.


وي گفت: به طوري كه مي‌بينيم فرانسه با ايجاد منطقه ممنوعه پرواز در ليبي موافقت كرد و اين در حالي است كه روسيه به عنوان يكي از اعضا داراي حق وتو در شوراي امنيت سازمان ملل با اين طرح مخالف است و معتقد است كه ناتو قصد دارد با اجراي اين طرح به تثبيت جايگاه خود در شمال آفريقا بپردازد.


وي به اهداف نظامي آمريكا و ناتو در ليبي اشاره كرد و گفت: استقرار نيافتن يك حكومت اسلامي در ليبي، حفظ و ثبات رژيم صهيونيستي، تحت كنترل در آوردن منطقه استراتژيكي ليبي و كسب نفت اين كشور با قيمت 5 و 6 دلار در طولاني مدت از اهداف آمريكايي‌ها است.*تحليل منابع اطلاعاتي آمريكا از منطقه نادرست بود


وي به موضع انفعالي آمريكا در تبادل حوادث خاورميانه و شمال آفريقا اشاره كرد و افزود: منابع اطلاعاتي آمريكا نتوانستند تحليل درستي از تفكرات و خواسته‌هاي مردم منطقه ارائه كنند و همين سبب شد كه آمريكا با يك بحران و گيجي در نحوه برخورد با حوادث منطقه روبه‌رو شود و به نظر مي‌رسد كه در بلند مدت نيز نتواند يك استراتژي واحدي را در پيش بگيرد.


قاضي‌زاده به اين گفته قذافي اشاره كرد كه مخالفان خود را القاعده مي‌خواند و افزود: هدف سرهنگ قذافي از اين گفته همگام ساختن غرب با خودش است.


وي به اسلام هراسي كه توسط رسانه‌هاي غربي مطرح مي‌شود نيز اشاره كرد و گفت: اسلام هراسي مثابه ابزاري مهم در دست كساني باقي است كه خواهان شعله‌ور شدن آتش جنگ در جهان اسلام هستند و از اين طريق تلاش مي‌كنند حمله نظامي خود را به كشورهاي مسلمان توجيه كنند.


وي در پايان با آرزوي موفقيت براي مردم ليبي و ديگر كشورها خواست تا مردم شجاع و جسور ليبي خود كنترل كشورشان را در دست گيرند و اجازه ورود هيچ خارجي را به سرزمينشان ندهند.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 16 اسفند 1389  6:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها