0

مي گويند خوشبخت واقعي كسي است كه ...

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

مي گويند خوشبخت واقعي كسي است كه ...

مي گويند خوشبخت واقعي كسي است كه زندگيش معنا دار باشد ولي آيا به راستي همه انسانها به اين درك از خوشبختي رسيده اند؟!!!

بدون ترديد انسان هر تغييري كه در زندگي خود انجام مي دهد براي رسيدن به آن مفهومي است كه از خوشبختي در ذهن دارد اما گاه مي بيند كه اين تلاش آن تغييرات مطلوب را در زندگي او ايجاد نكرده است ...واقعا علت اين عدم تغيير مطلوب را در كجا بايد جست ؟ حكيمي چيني مي گويد كه {خواندن نسخه كسي را خوب نمي كند...} و دقيقا عمل به همين سخن حكيم مي تواند ما را بسوي گمشده معنايي خود رهنمون سازد . ما بايد بتوانيم درباره خودمان بينديشيم ؛ نقاط قوت و ضعف خودمان را دريابيم و به مسايل خودمان پي ببريم و براي حل آنها پيش از تلاش به حل مسائل ديگران تلاش كنيم ...سعي اصلي ما بايد براي تسلط بر خويشتن باشد... بي تفاوتي و لاقيدي اولين آفت فكري و روحي ماست و در اين جهت حساسيت نسبت به امور مختلف جامعه نيز مي تواند ما را انساني مسئول بار آورد پيرو بودن محض و بدون انديشه به معنايي ديگر صرف نظر كردن از انسان بودن خود است...

مشكل اصلي انسانهايي كه مدعي تسلط بر علم و دانش و به ويژه علوم انساني هستند اين است كه مفاهيم آموخته شده را حفظ كرده اند و نه هضم . هر علمي و بخصوص علوم انساني در مرحله اول نيازمند درك و هضم صحيح است تا بسوي عملي شدن دانسته ها و يافته ها راه بسپارد .

ما براي  انساني مسئول و داراي هدف و معنا بودن در زندگي بايد بتوانيم عشق و علم و عمل را از يك سو و اراده و قدرت و محبت را از سوي ديگر در خويشتن گرد آورده و هماهنگ كنيم ...بقول آناتول فرانس عالم حقيقي كسي است كه فرق بين‹‹ من مي دانم ›› را با ‹‹ من مي پندارم›› بداند.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

دوشنبه 16 اسفند 1389  5:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها