0

دشمنان و دوستان حافظه

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

دشمنان و دوستان حافظه

دشمنان و دوستان حافظه-(عبدالعلی چنگیز)

 

همه ما در فیلم‌های سینمایی یا زندگی روزمره مشاهده کرده‌ایم که حافظه تاچه حد در زندگی نقش دارد و ضعیف شدن آن مشکلات بسیار جدی برای فرد  ایجاد می‌کند.

این در حالی است که نوع تغذیه بر حافظه تاثیر مستقیمی دارد. به گفته کارشناسان، نمک، شکر و چربی‌های اشباع، دشمنان حافظه هستند. مواد غذایی خیلی شیرین تعادل هورمون انسولین را در بدن بر هم زده و موجب ایجاد بیماری و کاهش قدرت ذهنی می‌شوند. اسیدهای چرب اشباع نیز با رسوب بر دیواره رگها باعث سفت شدن و تنگی آنها شده و با ایجاد اختلال در جریان خونی که به مغز می‌رسد، قدرت یادگیری و ذهنی فرد را کاهش می دهند.اما اگر به دنبال تقویت حافظه هستید مصرف سبزی‌های خام و تازه، روغن ماهی، تخم مرغ، توت‌فرنگی، تمشک، شاتوت، کلم قرمز، آلو، آلبالو و انگور را فراموش نکنید.این مواد غذایی با در اختیار داشتن مقادیر خوبی از آنتی‌اکسیدانت یا اسید‌های چرب امگا۳، موجب تقویت حافظه می‌شوند.

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
دوشنبه 16 اسفند 1389  4:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها