0

آمريكا در انتخابات رياست‌جمهوري روسيه مداخله نمي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا در انتخابات رياست‌جمهوري روسيه مداخله نمي‌كند

89/12/16 - 12:09
شماره:8912160455
نسخه چاپي ارسال به دوستان
يك مقام آمريكايي:
آمريكا در انتخابات رياست‌جمهوري روسيه مداخله نمي‌كند

خبرگزاري فارس: يك مقام شوراي امنيت ملي آمريكا اعلام كرد كه سفر معاون رئيس‌جمهوري آمريكا به روسيه براي تاييد هيچ‌يك از نامزدهاي پست رياست‌جمهوري روسيه در سال 2012 نيست و اين كشور قصد دخالت در اين مسئله را ندارد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «اينترفكس»، "مايكل مك فول " مدير ارشد مسائل روسيه در شوراي امنيت ملي آمريكا اعلام كرد كه مقامات واشنگتن سفر "جوزف بايدن " معاون رئيس‌جمهوري آمريكا را تلاشي براي تاييد يكي از نامزدهاي پست رياست‌جمهوري روسيه در سال 2012 ارزيابي نمي‌كنند.

مك فول در پاسخ به سئوال يكي از خبرنگاران در مورد هدف سفر بايدن به مسكو كه قرار است در تاريخ 9 ماه مارس (18اسفند) انجام شود، گفت: ما به هيچ وجه به اين سفر به‌عنوان اقدامي در حمايت از هر يك از نامزدهاي پست رياست‌جمهوري نگاه نمي‌كنيم.

اين مقام آمريكايي افزود: اين تفكر احمقانه است كه ما مي‌توانيم نقشي در تاييد و يا رد هر از يك از نامزدها ايفا كنيم و بطور كلي ما اصلا چنين قصدي نداريم، چراكه چنين كاري عاقلانه نيست.

به گفته مك فول، در جريان سفر معاون رئيس‌جمهوري به روسيه، بررسي مسائل مربوط به روابط دوجانبه و همكاري‌هاي دو كشور در مركز توجه قرار خواهد داشت. علاوه بر اين مسائل مربوط به اوضاع كنوني در جهان عرب نيز در جريان اين مذاكرات مطرح خواهد شد.

اين در حالي است كه پيش از اين برخي رسانه‌ها خبر داده بودند كه سفر بايدن به مسكو در واقع علامتي براي رهبران روسيه مبني بر حمايت واشنگتن از نامزدي "دميتري ميدويديف " رئيس‌جمهوري كنوني روسيه در انتخابات رياست‌جمهوري سال 2012 در مقابل "ولاديمير پوتين " نخست وزير روسيه است.

به گفته منابع خبري دولتي، اهميت اين موضوع از آن جهت است كه مسئله نامزدي ميدويديف و پوتين براي پست رياست‌جمهوري آينده روسيه مورد علاقه بسياري از كارشناسان داخلي و خارجي قرار دارد و ظاهرا مقامات آمريكايي رضايت چنداني از برخي تصميمات اتخاذ شده از سوي پوتين ندارند.

"آليگ كريشتانوفسكي " رئيس مركز تحقيقات موسسه علوم اجتماعي آكادمي علوم روسيه براين عقيده است كه آمريكا در صورت تمايل هم نمي‌تواند نظر خود در اين رابطه را به روسيه تحميل كند و هيچ اهرم فشاري در اين رابطه در اختيار ندارد.

به گفته وي، البته اين مسئله جداگانه‌اي است كه ممكن است رهبران روسيه خود به اين نتيجه برسند كه ميدويديف در پست رياست‌جمهوري باقي بماند و براي پوتين جايگاه بين المللي در نظر گرفته شود، براي مثال وي ممكن است براي رياست سازمان ملل متحد نامزد شود.

انتهاي پيام/ص

 
 
دوشنبه 16 اسفند 1389  3:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها