0

ديپلماسي نوروز عاملي بر همگرايي كشورهاي منطقه است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ديپلماسي نوروز عاملي بر همگرايي كشورهاي منطقه است

89/12/16 - 11:03
شماره:8912160248
نسخه چاپي ارسال به دوستان
سفير تاجيكستان در قرقيزستان:
ديپلماسي نوروز عاملي بر همگرايي كشورهاي منطقه است

خبرگزاري فارس: سفير تاجيكستان در بيشكك جايگاه و نقش ديپلماسي نوروز را عاملي بر همگرايي بيشتر مردم كشورهاي منطقه دانست.

"عصام‌الدين سيداف " سفير تاجيكستان در قرقيزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيشكك، با اشاره به ثبت جهاني نوروز در سازمان ملل و به رسميت شناختن نوروز به عنوان يك جشن جهاني، جايگاه و نقش اين روز را در تحكيم روابط كشورها و ملت‌ها مهم ارزيابي كرد.
وي با اظهار رضايت از ابتكار ايران در استفاده از ديپلماسي نوروز، ثبت جهاني اين روز ملي را به عنوان پيروزي و موفقيت مردم همدل و همزبان جمهوري اسلامي ايران و تاجيكستان قلمداد كرد.

وي بهره‌گيري از فرهنگ مشترك و غني 2 ملت ايران و تاجيكستان را عاملي مهم در هموار كردن مسير تعامل همه‏جانبه در تمامي عرصه‌هاي موجود دانست.

سيداف همچنين با اشاره به تقدم بحث فرهنگ بر سياست و اقتصاد در تثبيت روابط كشورها تاكيد كرد كه تاثيرات عميق روابط فرهنگي به طور قطع منجر به همگرايي بيشتر اقتصادي و سياسي كشورهاي منطقه آسياي مركزي با ايران خواهد شد.

ديپلمات بلندپايه تاجيك با اشاره به برگزاري جشن نوروز امسال در شهر فرهنگ و ادب ايران افزود: انتخاب شيراز به عنوان شهر ميزبان سران كشورهاي منطقه حاكي از ذوق مسئولان ايراني برگزار كننده اين جشن بزرگ ملي است.

سفير تاجيكستان در پايان از برگزاري جشن نوروز در بيشكك با هدف آشنايي بيشتر مردم اين كشور با فرهنگ غني ايراني خبر داد كه با همكاري مشترك "سازمان فرهنگي رودكي تاجيكستان " و نهادهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود.

انتهاي پيام/م*

 
 
دوشنبه 16 اسفند 1389  3:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها