0

ورود به تکنولوژي هايتک از جهت‌گيري‌هاي مازندران درآينده است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

ورود به تکنولوژي هايتک از جهت‌گيري‌هاي مازندران درآينده است

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: تکنولوژي هايتک از جهت‌گيري‌هاي استان در آينده است که بايد مديران به آن ورود پيدا کنند.

علي کريمي فيروزجايي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه مازندران، اظهار داشت: به دليل ممنوعيت سرمايه‌گذاري صنعتي در سال‌هاي اوليه انقلاب اسلامي در استان اقدامات زيربنايي و اساسي درجهت گسترش صنعت به عمل نيامد.

وي ادامه داد: آنچه که طي 16سال گذشته توسط دولت‌هاي سازندگي و اصلاحات در مازندران به عمل آمد اغلب فعاليت‌هاي جسته گريخته‌اي بود که توسط شهرک‌هاي صنعتي دراستان اتفاق افتاد.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اين‌که با سفر هيات دولت به مازندران و ضبط مصوبه دولت درخصوص سرمايه‌گذاري صنعتي اقدامات خوبي دراين خصوص دراستان انجام شده است.

کريمي فيروزجايي خاطرنشان کرد: با احداث کارخانه خودروسازي بابل و کلنگ زني کارخانه خودروسازي در ساري گام‌هاي اوليه براي رسيدن به جايگاه صنعتي در استان فراهم شده است.

وي افزود: هرچند مسايل مربوط به محيط زيست و منابع طبيعي استان از اولويت‌هاي اساسي است اما بهره‌مندي از صنعت در مازندران نيز بسيار مهم مي‌باشد.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تصريح کرد: ايجاد صنايع تبديلي، کشاورزي، امور دام و آبزي پروري و توليد نهاده‌هاي کشاورزي در استان از ديگر جهت‌گيري‌هاي اساسي به سمت صنعتي شدن است.

کريمي فيروزجايي اظهار داشت: در آينده تمهيداتي از سوي دولت درخصوص ايجاد صنايع مربوط به خودرو ازجمله لوازم يدکي در مازندران در نظر گرفته شده است.

وي يادآور شد: شهرک‌هاي صنعتي نيز با يک سري مشکلات زيرساختي روبرو بودند که با کمک و حمايت ازسوي دولت اين معضلات برطرف شد.

عضو کميسيون آموزش به ارقام پيش‌بيني شده در بودجه 89 و 90 به منظور حل مشکلات زيرساختي و زيربنايي صنعت استان اشاره کرد و افزود: با وجود اين مسايل صنايع استان چشم‌انداز روشني را پيش رو خواهند داشت.

کريمي فيروزجايي خاطرنشان کرد: عزم عمومي مديران دولتي بايد درجهت رشد صنعتي شدن مازندران در ابعاد مختلف باشد.

وي با بيان اين‌که ورود سرمايه‌گذاران علاقه‌مند به تکنولوژي هايتک امروزه يکي از حوزه‌هاي صنعتي که بايد مديران به آن وارد شوند، ادامه داد: شهرک‌هاي فناوري درمازندران به دليل کمبود زمين، مسايل زيست محيطي و وجود موانعي به دليل عوامل منابع طبيعي در آينده يکي از جهت‌گيري‌ها در استان به سوي صنايع هايتک خواهد بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  1:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها