0

آلن ژوپه: انقلاب جهان عرب فرانسه را غافلگير كرد

mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25019

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در واكنش به انتقادها از عدم انفعال پاريس،

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه جديد فرانسه در جريان سفر روز گذشته خود به مصر در واكنش به انتقادهاي جاري از عدم تحرك و انفعال پاريس به تحولات اخير اين كشور اعلام كرد كه اين انقلاب فرانسه را غافلگير كرده است.

"به گزارش فارس به نقل از نشريه فرانسوي "فرانس سوآر "، "آلن ژوپه " روز گذشته در جريان سفر به قاهره در اظهاراتي اعلام كرد: «فرانسه حساسيت و تأثيرپذيري خود را نسبت به اغتشاشات و آشوب‌هاي جاري در جهان عرب از دست نداده است.»

وي افزود: «من به مصر سفر كرده‌ام تا تعهد فرانسه نسبت به تحولات اخير اين كشور و جهان عرب را اعلام كنم.»

وزير امور خارجه جديد فرانسه در ادامه گفت: «من هر گونه انتقاد از فرانسه در خصوص عدم انفعال و تحرك‌پذيري پاريس در قبال تحولات و وقايع اخير مصر و جهان عرب را رد كرده و اعلام مي‌كنم كه اين انقلاب‌ها ما را غافلگير كرد.»

ژوپه همچنين خاطرنشان كرد: «مصر به عنوان پرجمعيت‌ترين كشور منطقه، براي آينده جهان عرب كشوري كليدي و مهم است و نمونه و الگويي از مقاومت در مسير حصول آزادي است.»

وزير امور خارجه فرانسه همچنين روز گذشته در جريان سفر به قاهره در رستوراني در نزديكي ميدان تحرير با گروهي از اعضاي ائتلاف جوانان مصر ديدار كرد.

وي خطاب به اين جوانان اعلام كرد: «من به اينجا نيامده‌ام تا خود را جاي شما بگذارم اما از انقلاب و مبارزه شما براي برقراري دموكراسي حمايت مي‌كنم.»

آلن ژوپه روز گذشته در چارچوب نخستين سفر خود در سمت وزير خارجه فرانسه عازم قاهره شد.

سفر وزير امور خارجه جديد فرانسه به مصر در شرايطي صورت گرفت كه بسياري از مخالفان سياست‌هاي دولت فرانسه ديپلماسي اين كشور در مواجهه با حوادث جاري در برخي كشورهاي عربي از جمله در تونس، ليبي و مصر را مورد انتقاد شديد قرار داده‌اند.

حمید.bmp

دوشنبه 16 اسفند 1389  12:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها