0

علت استعفای محسن هاشمی

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

علت استعفای محسن هاشمی

علت استعفای محسن هاشمی چاپ ارسال به رفقا
۱۶ اسفند ۱۳۸۹

يك عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز گفت: نظام را بايد با چنگ و دندان نگه داشت و عيب‌هاي آن را برطرف كرد. كسي كه بگويد اين نظام عيبي ندارد دروغ گفته است. نمي‌توان گفت كه به هدف رسيده‌ايم اما در راهيم كه برسيم.

به گزارش ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين جعفر شجوني در جلسه هفتگي انصار حزب‌الله با اشاره به سران حوادث پس از انتخابات اظهار كرد: به آقاي اردبيلي نامه نوشته بودند كه نظامي كه روحانيت آن امثال احمد جنتي و مصباح يزدي و سيداحمد خاتمي باشد و غير روحاني آن احمدي‌نژاد و نقدي و جلال‌الدين فارسي قبول نداريم. من هم به آقاي اردبيلي نامه نوشتم كه شما را به خدا جواب اين‌ها را بدهيد.

وي همچنين گفت: خدا مي‌داند ذره‌اي بدجنسي و پدرسوختگي در وجودم نيست، نه از رهبري پول مي‌گيرم نه از احمدي‌نژاد، سه ماه درس آقاي اردبيلي رفتم بعد رها كردم، رفتم سر درس آيت‌الله بهجت. ما روي اهداف امام و شهدا ارادت داريم و هدفي هستيم نه علفي!

وي در ادامه در پاسخ به سوالي اظهار كرد: يكي از مهلكات لجاجت است و هر دوطرف گرفتار اين شده‌اند آن طرف روي لجاجت مي‌خواهد كمر رهبري را بشكند و اين طرف روي مشايي لجاجت مي‌كند. نبايد بعضي مسائل را زياد بزرگ كرد، اين آقا مگر چند سال ديگر رييس دفتر خواهد ماند، صبر كنيد يكي دو سال ديگر مي‌رود.

اين عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز با تاكيد بر اين‌كه «جامعه وعاظ ولايي را تاييد نمي‌كنيم» افزود: به من گفتند مهدوي را رها كن بيا برويم جايي كه سالنش بزرگ است و از اين حرف‌ها. خب پول جاذبه دارد، همان جا مشكوك شدم. آقاي مهدوي به اين‌ها اجازه ملاقات ندادند و آقاي سالك هم گفتند كه ما اين‌ها را به رسميت نمي‌شناسيم. من دبير جامعه وعاظ ولايي هستم ولي دلم مي‌خواهد استعفاء دهم.

شجوني در بخش ديگري از سخنانش با انتقاد از عملكرد هاشمي‌رفسنجاني و اعتقاد بر نقش وي در راي‌آوري بهزاد نبوي در مجلس هم‌چنين اظهار كرد: موتلفه‌اي‌ها از هاشمي كه حمايت مي‌كنند نيت‌شان خير است ولي خود هاشمي اين‌ها را قبول ندارد.

وي هم‌چنين با بيان اين‌كه «هاشمي بر دهان فتنه نزد، سكوتش معنادار بود و از هر زهري كشنده‌تر» ابراز عقيده كرد: هاشمي هم حق را خواست نگه دارد و هم باطل را. مزدوراني مثل مجمع روحانيون و مجمع محققين و مدرسين از اين ضربه خوشحالند.

وي در بخش ديگري از سخنانش با ابراز علاقه به سيدحسن خميني و با اشاره به هشداري كه نسبت به برخي از نزديكان او داده است، در عين حال گفت: مردم بايد بريزند و موسسه نشر آثار امام را از دست موسوي خوييني‌ها و اين‌ها نجات دهند.

اين عضو جامعه روحانيت مبارز در مورد كانديداتوري مهدوي كني براي رياست مجلس خبرگان نيز گفت: آقاي كني آمدند و گفتند من قبول مي‌كنم و مي‌ايستم. ما خيلي كيف كرديم از اين بابت و به همين خاطر يكي از آقايان هم به ما بستني دادند.

وي اظهار كرد: اصولگرايان وحدت دارند و اين كه مي‌گويند اختلاف‌ بين‌شان هست دروغ است، همه كه امام نيستند هركس شدت و ضعفي دارد.

وي در مورد استعفاي محسن هاشمي از مسووليت مترو نيز گفت: لابد خسته شده حالا استعفاء داده، اگر بماند مي‌گوييد چرا مانده حالا كه رفته مي‌گوييد چرا رفته؟. در مورد فائزه هم چه بگويم، خدا او را بزند.

شجوني در بخش ديگري از سخنانش نيز گفت: به تاج‌زاده و مهاجراني گفتم بياييد كمي هدايت‌تان كنم به راه راست؛ گفتند ما به راه راست هدايت شده‌ايم. لابد شده‌اند كه رفته‌ند اتاق لندن.

وي تاكيد كرد: نظام را بايد با چنگ و دندان نگه داشت و عيب‌هاي آن را برطرف كرد. كسي كه بگويد اين نظام عيبي ندارد دروغ گفته است؛ چراكه نمي‌توان گفت به همه اهداف رسيده‌ايم، البته در راهيم كه برسيم.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  11:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها