0

رشوه‌ میلیاردی اسرائیل به یکی از نزدیکان مبارک

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

رشوه‌ میلیاردی اسرائیل به یکی از نزدیکان مبارک

رشوه‌ میلیاردی اسرائیل به یکی از نزدیکان مبارک چاپ ارسال به رفقا
۱۶ اسفند ۱۳۸۹
یکی از نزدیکان حسنی مبارک برای بالا نبردن قیمت گاز فروخته شده به رژیم صهیونیستی یک میلیارد دلار رشوه از اسرائیل دریافت کرده است.

به گزارش فارس به نقل از مفکرة الاسلام، تحقیقات دادستانی امنیت ملی در مصر نشان داد که یکی از نزدیکان حسنی مبارک رئیس‌جمهور دیکتاتور سابق مصر به نام "حسین سالم " که بازرگان بوده و در شرکت گاز مصر که به اسرائیل گاز صادر می‌کرد، نیز مشارکت داشته از اسرائیل مبلغ یک میلیارد دلار رشوه گرفته است.

بر اساس این گزارش، دریافت این رشوه به علت خوش خدمتی این بازرگان مصری به اسرائیل در پایین نگه داشتن قیمت گاز فروشی به اسرائیل بوده است. صادرات گاز اسرائیل به مصر بر اساس توافقی بود که در سال 2005 میان دو طرف به امضا رسید و بر این اساس مقرر شد که بخش زیادی از گاز مصر به قیمت بسیار ناچیزی به رژیم صهیونیستی واگذار شود.

مصر سالانه بیش از یک و نیم میلیارد متر مکعب گاز به اسرائیل صادر می‌کرد که در پی انقلاب مردمی مصر و انفجار در خط لوله صادرات گاز مصر به اردن و اسرائیل این روند متوقف شده است.
دادستانی مصر همچنین تحقیقات از "سامح فهمی " وزیر نفت مصر را نیز آغاز کرده که وی از دادگاه زمان خواسته تا مستنداتش را برای دفاع از خود تهیه کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  11:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها