0

يادواره سردار شهيد سيدمحسن صفوي برگزار شد

mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25019

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با حضور فرماندهان دفاع مقدس؛

خبرگزاري فارس: يادواره سردار شهيد سيدمحسن صفوي فرمانده قرارگاه مهندسي رزمي صراط‌المستقيم در سالن همايش‌هاي باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، يادواره سردار شهيد سيدمحسن صفوي فرمانده قرارگاه مهندسي رزمي صراط‌المستقيم شب گذشته در سالن همايش‌هاي باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

محسن رفيق‌دوست وزير سپاه در دوران مقدس، رضا تقي‌پور وزير ارتباطات، سردار احمدرضا رادان جانشين فرمانده نيروي انتظامي، سردار مرتضي قرباني، سردار حسين اعلايي و سردار سرلشكر سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا در اين مراسم حضور داشتند.

محسن رفيق‌دوست طي سخناني در اين يادواره گفت: شهيد سيدمحسن صفوي دو نسبت با من داشت، در مقام اداري و مهندسي من فرمانده او بودم اما در رفتار او معلم و استاد من بود.

وي افزود: اين شهيد در دفاع مقدس سخت‌ترين و پرزحمت‌ترين كارها را قبول مي‌كرد. ايمان، تعهد، اخلاص و عشق به امام(ره) و خدمت از ويژگي‌هاي بارز شهيد صفوي بود.

در ادامه اين مراسم سردار آقاخاني از دوستان و همرزمان شهيد صفوي اظهار داشت: در عمليات كربلاي 5 قرار بود يك جاده ديگر احداث شود كه بچه‌هاي راه و جهاد حاضر به اين كار نشدند و مي‌گفتند مشكل ما حمل شن است كه شهيد صفوي به آنها گفت، من به شرطي كمكتان مي‌كنم و شن‌‌ها را مي‌آورم كه نام اين جاده را شهيد صفوي بگذاريد و يك هفته از اين موضوع نگذشت كه سيد محسن در عمليات كربلاي 5 به شهادت رسيد.

در بخش ديگر از مراسم سردار سرلشكر سيديحيي صفوي با بيان اينكه سيد محسن در سن 32 سالگي به شهادت رسيد، گفت: سيدمحسن در زمان شهادتش كوچكترين فرزندش 4 ماهه و بزرگترين آنها 8 ساله بود.

وي افزود: برگزاري اين گونه يادواره‌ها براي نسل سوم انقلاب كه جنگ و امام(ره) را نديده‌اند يادآوري مي‌كند كه آنچه داريم مديون خون شهدايي است كه با معرفت و آگاهانه از جان خود و دوستي و محبت و همسرانشان گذشتند تا ساير مردم ايران در آسايش زندگي كنند.

دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا ادامه داد:‌ اگر شهدا نبودند ممكن بود سرنوشت ايران مثل كويت و عراق شود.

صفوي شهيد سيدمحسن را سرداري مؤمن، شجاع، مهربان، خردمند، ولايتمدار، آينده‌نگر و داراي نبوغ مهندسي دانست و تصريح كرد: ايمان او را از توكل و اعتمادش در كارهاي بزرگ مهندسي به خدا مي‌توان شناخت و شجاعتش را در نهراسيدن از مرگ و حضور در صحنه‌هاي سخت جنگ مي‌توان يافت.

وي افزود: سيد محسن قلبي سرشار از عشق و محبت به مردم داشت و نبوغ مهندسي او را در احداث پل خاكي بر رودخانه بهمنشير و احداث بيمارستان‌هايي همچون بيمارستان فاطمه(س) مي‌بينيم.

صفوي در خصوص عملكرد شهيد سيدمحسن گفت: او يك مبارز انقلابي قبل از انقلاب و مجاهد في‌سبيل‌الله و بنيان‌گذار سپاه شهرضا و سميرم و قرارگاه مهندسي صراط‌المستقيم بود.

دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا ادامه داد: ‌مردم ايران بدانند آنهايي كه به فرمان امام(ره) به جبهه‌هاي شرف، عزت و عظمت ايران شتافتند و جان خود را فدا كردند، كاري حسيني كرده‌‌اند و اگر آنهايي كه مانده‌اند وفادار به راه شهدا و امام نباشند در صف يزيديان قرار خواهند گرفت.

صفوي در پايان اظهار داشت: ما وظيفه داريم هر محبتي كه به شهدا داريم در حق خانواده آنها و جانبازان ادا كنيم و سعي كنيم افكار و رفتار و انديشه‌هاي خود را به شهدا نزديك كنيم.

در بخش ديگري از اين مراسم از سايت ويژه سيدمحسن صفوي توسط خانواده اين شهيد رونمايي شد. اين سايت شامل زندگي‌نامه، تصاوير، اسناد خاطراتي پيرامون اين شهيد است.

حمید.bmp

دوشنبه 16 اسفند 1389  9:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها