0

جشنواره پويانمايي تهران از دیروز آغاز به کار کرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جشنواره پويانمايي تهران از دیروز آغاز به کار کرد

همزمان در استان هاي همدان،مازندران و البرز
جشنواره پويانمايي تهران از فردا آغاز مي شود
جام جم آنلاين: هفتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران ، از فردا (يكشنبه) 15 اسفندماه در تهران و همزمان در استان هاي همدان، مازندران و البرز آغاز مي‌شود.

به گزارش ايرنا ، در روز نخست اين رويداد آثار منتخب در بخش‌هاي مسابقه بين‌الملل، مسابقه ايران ، چشم‌انداز (استادان عروسك‌ها) و نمايش ويژه (جشنواره جشنواره‌ها ، نيم قرن كار و انديشه) به نمايش در مي‌آيند.

همچنين انيميشن بلند «قلب سيمرغ» ساخته وحيد نصيريان كه براي نخستين بار در بيست‌ و ‌نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد، در جشنواره امسال پويانمايي حضور دارد.اين اثر سينمايي در روز نخست جشنواره در سالن شماره دو سينما فلسطين روي پرده مي‌رود.

بر اساس اين گزارش ، نمايش فيلم انيميشن بلند «آرجون و ماجراهاي نيلوفر آبي يخي» به كارگرداني مود رافي زين محصول هنگ كنگ و مالزي از ديگر برنامه‌هاي روز اول جشنواره است.

همچنين در اين دوره از جشنواره به پاس نيم قرن تلاش ارزشي در توليد آثار پر از كار و انديشه، مروري بر آثار «ابوالفضل رازاني» استاد عروسكي ايران در بخش نمايش ويژه در نظر گرفته شده‌است.

بر اساس اعلام دبيرخانه جشنواره پويانمايي، نشست تخصصي «زيبايي شناسي پويانمايي سه بعدي رايانه‌اي» ، از برنامه‌هاي جنبي اين رويداد هنري با حضور «اميرمحمد دهستاني» 15 اسفند (همزمان با آغاز به كار جشنواره) در موسسه فرهنگي هنري صبا برپا مي‌شود.

در هفتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران، 135 اثر از 66 كشور خارجي و 75 اثر از ايران با هم به رقابت مي پردازند كه فيلم‌هاي منتخب در سينما فلسطين، سپيده، سينما تك موزه‌ هنرهاي معاصر و دو سالن ويژه‌ كودكان و نوجوانان كانون استان تهران و در مجتمع فرهنگي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان‌هاي همدان، مازندران و البرز به نمايش در مي‌آيد.

جشنواره بين المللي پويانمايي تا 19 اسفند ادامه دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  9:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها