0

ضعف نظارتي مديران مانع سرمايه‌گذاري در گيلان است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

ضعف نظارتي مديران مانع سرمايه‌گذاري در گيلان است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس كل دادگستري گيلان:
ضعف نظارتي مديران مانع سرمايه‌گذاري در گيلان است

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري گيلان گفت: ضعف نظارتي و بازرسي مديران يكي از موانع سرمايه‌گذاري در گيلان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، محمدجواد حشمتي در گردهمايي حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري به منظور برطرف كردن مشكلات كارآفرينان گيلان اظهار داشت: هدف از برگزاري اين جلسه بررسي موانع و ارائه راهكارهاي سرمايه‌گذاري در استان است.


وي موانع سرمايه‌گذاري در گيلان را مختلف عنوان كرد و افزود: نخستين ايراد در حمايت از سرمايه‌گذاري در بخش صنعت قانون‌گريزي است.


حشمتي زيرپا گذاشتن قانون را از موانع سرمايه‌گذاري در گيلان دانست و تصريح كرد: اين امر يكي از مشكلات شكننده و نفس‌گير در اداره‌هاست.


رئيس كل دادگستري گيلان بحث امنيت در سرمايه‌گذاري را مهم توصيف كرد و گفت: سرمايه‌گذار نبايد دغدغه امنيت داشته باشد و اداره‌ها بايد موانع را از سر راه بردارند.


وي امنيت را نياز فكري و ضروري اقتصاد برشمرد و خاطرنشان كرد: سيستم ناكارآمد و مريض يكي از موانع بوده و با سيستم مريض كار كردن بسيار سخت است.


حشمتي ضعف نظارتي و بازرسي مديران استان به دليل كثرت كار را يكي ديگر از مشكلات خواند و بيان داشت: تلاش‌ها در اين راستا نتيجه‌بخش نبوده است.


رئيس كل دادگستري گيلان به تذكرهاي داده شده در بخش برداشت شن‌ و ماسه اشاره كرد و افزود: از اين منابع خداداي بي‌رويه استفاده مي‌شود.


وي ادامه داد: كساني كه مجوز برداشت شن ‌و ماسه را مي‌دهند بايد نظارت داشته باشند و در ازاي تخريب منابع طبيعي بايد احيا وجود داشته باشد.


به گفته حشمتي نظارت بر زيرساخت‌ها و رعايت ضوابط و مقررات از جمله موانع سرمايه‌گذاري در گيلان است كه بايد برطرف شود.


رئيس كل دادگستري گيلان با بيان اينكه برداشت شن ‌و ماسه بايد تبديل به مصالح استاندارد شود، تصريح كرد: افراد جامعه در اين‌باره مسئولند و كساني كه ساكت باشند، خيانت مي‌كنند.


وي به تشكيل دو كميته در استانداري گيلان براي حمايت از سرمايه‌گذاري اشاره كرد و اظهار داشت: اين كميته‌ها بايد فعال‌تر عمل كنند ضمن اينكه از لحاظ قضايي مورد حمايت قرار مي‌گيرند.


حشمتي با اشاره به پرداخت تسهيلات از طرف بانك‌ها، خاطرنشان كرد: پرداخت وام بايد با پشتوانه باشد و تسهيلات براي موارد دريافت شده هزينه شوند.


رئيس كل دادگستري گيلان بر رعايت شان كارآفرينان و مديران تاكيد كرد و گفت: قانون صريح است و بايد فصل‌الخطاب باشد.


وي به مصوبات دور سوم سفر هيئت دولت به استان اشاره كرد و بيان داشت: هيئت دولت در گيلان همت گذاشت و 310 مصوبه در استان تصويب شد.


حشمتي با اشاره به ايجاد 100 هزار فرصت شغلي در سال آينده در گيلان تصريح كرد: با ايجاد هر شغل از وقوع جرم پيشگيري مي‌شود.


مدير‌كل امور اقتصاد و دارايي گيلان نيز در اين گردهمايي گفت: شتاب بخشيدن به اقتصاد ملي، ارتقاي كارآيي بنگاه‌هاي اقتصادي، افزايش توان بخش خصوصي و افزايش سطح عمومي اشتغال منشور اقتصادي كشور است و در اين راستا بايد برنامه‌ريزي شود.


ابوالقاسم نوري تحول اقتصادي را داراي 7 بخش عنوان كرد و افزود: نخستين بخش آن قانون هدفمندي يارانه‌هاست.


وي اصلاح امور مالياتي و... را از ديگر بخش‌هاي تحول اقتصادي در كشور برشمرد و تصريح كرد: اقتصاد ايران در گذشته وابسته بود و پس از انقلاب نيز به دليل جنگ دچار اشكالاتي بوديم.


نوري با اشاره به اينكه در حال حاضر مي‌خواهيم در جهان رقابت كنيم، خاطرنشان كرد: در افق چشم‌انداز 20 ساله بايد مقام نخست را در منطقه كسب كنيم.


مديركل امور اقتصاد و دارايي گيلان اظهار داشت: 30 درصد اعتبارات و بودجه كشور صرف يارانه‌ها مي‌شد و اقتصاد با چالش مواجه بود.


وي يكي از مشكلات را در بحث انرژي اعلام كرد و بيان داشت: بخش عمده‌اي از صنايع بر پايه سوخت ارزان طراحي شده بود و نياز است تحولي در اين زمينه صورت گيرد.


نوري به بحث ماليات‌ها و ارزش افزوده اشاره كرد و افزود: ماليات بر ارزش افزوده به مصرف‌كننده تعلق مي‌گيرد.


مديركل بازرسي و نظارت گيلان نيز وصول مطالبات معوق شبكه بانكي را يكي از موارد مهم در اين نهاد اعلام كرد و عنوان داشت: امسال از سازمان چاي كشور بازرسي به عمل آمده و گزارش آن به تهران ارسال شده است.


سيدحميد حسيني با اشاره به برنامه‌هاي اجرايي در سال 90 تصريح كرد: سازمان بازرسي استفاده از سازمان‌هاي مردم‌نهاد را در دستور كار خود قرار داده است و اداره‌هاي دولتي نيز بايد از اين سازمان‌ها براي مزايده و مناقصه‌ها استفاده كنند.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 16 اسفند 1389  9:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها