0

رييس سازمان صنايع ومعادن همدان: امسال صادرات كالاهاي صنعتي و معدني 14 درصد افزايش يافت

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس سازمان صنايع ومعادن همدان: امسال صادرات كالاهاي صنعتي و معدني 14 درصد افزايش يافت

رييس سازمان صنايع و معادن استان همدان از افزايش 14 درصدي صادرات كالاهاي صنعتي و معدني از استان همدان در 10 ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

خسرو سامري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، افزود: در 10 ماهه امسال مبلغ 496 ميليون دلار و در 10ماهه سال گذشته مبلغ 434 ميليون دلار صادرات از استان صورت گرفته است.

وي اظهار كرد: انواع چيني آلات بهداشتي، كاشي، سيمان، ظروف شيشه‌اي، سالامبور گوسفندي، ظروف آلومينيومي و همچنين انواع شيريني جات، ترشي جات، لبنيات، رب گوجه فرنگي، آرد و مواد معدني مثل كربنات كلسيم از جمله محصولات صنعتي صادراتي استان به كشورهاي خارجي محسوب مي‌شود.

سامري با بيان اين که كشورهاي عراق، كانادا، تركيه، هلند، تركمنستان، پاكستان جزء خريداران كالاهاي همدان هستند، اضافه کرد: بيشترين سهم صادرات استان در سال جاري و همچنين سال قبل از نظر وزن و ارزش به سيمان تعلق دارد.

وي بر صادرات محصولات نهايي و تكميل شده در روند توليد صنعتي تاكيد کرد و گفت: با اين رويکرد ارزش افزوده بالا و اشتغال بيشتري در استان ايجاد مي‌شود و به اين طريق از صادرات مواد خام معدني يا كشاورزي كاسته خواهد شد.

رييس سازمان صنايع و معادن استان درباره واحدهاي تاثيرپذير از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و بسته حمايتي صنعت و معدن بيان داشت: تاكنون 233 واحد صنعتي شناسايي شده‌ كه 158 واحد در سايت ستاد تحول صنايع و معادن ثبت نام كرده‌اند كه ثبت نام 135مورد تاييد شده و 123مورد از آن بعد از بررسي توسط كارشناسان مربوطه به بانك ملي معرفي شده‌اند و 91 واحد صنعتي براي گرفتن تسهيلات در بانك ملي پذيرش نهايي شده‌اند كه 43 واحد صنعتي موفق به عقد قرارداد شده و مابقي به سرعت در حال طي مراحل هستند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 16 اسفند 1389  9:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها