0

حسيني: بايد در مد و لباس الگوي جهاني باشيم

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حسيني: بايد در مد و لباس الگوي جهاني باشيم

نمايشگاه مد و لباس ايراني - اسلامي
حسيني: بايد در مد و لباس الگوي جهاني باشيم
جام جم آنلاين: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اعلام اينکه بايد در زمينه مد و لباس در دنيا الگو باشيم چرا که امروز همه نگاه ها به سمت ايران است ، گفت: قرار نيست لباسي را به اجبار به مردم تحميل کنيم.

به گزارش مهر، سيد محمد حسيني در مراسم افتتاح نمايشگاه مد و لباس ايراني  - اسلامي که عصر شنبه در فرهنگسراي نياوران برگزار شد با بيان اينکه 50 طرح از ميان 500 طرح مختلف در اين نمايشگاه انتخاب شده و در معرض نقد و ارزيابي ديگران قرار گرفته است ، گفت: بايد اين طرح ها مورد ارزيابي صاحبنظران قرار گيرد و بهترين آنها انتخاب شود چرا که اين لباس ها بايد مورد طبع و قابل قبول مردم قرار گيرد و آنها بتوانند از اين لباسها استفاده کنند و قرار نيست لباسي را به اجبار به مردم تحميل کنيم.

وي گفت: اينکه لباس هايي طراحي شود و مورد استفاده مردم قرار نگيرد فايده اي ندارد بلکه بايد اين لباس توليد سراسري در کشور شود و رسانه ها به ويژه رسانه ملي در معرفي اين طرح ها نقش آفريني کند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي لباس را يکي از نشانه هاي فرهنگ و هويت کشورها دانست و افزود: اينکه در زمان رضاخان عده اي دنبال تغيير هويت هايي همچون زبان، لباس و غيره بودند همه براي اين بود که کشورمان هويت خود را از دست دهد البته بسياري از کشورها در اين زمينه به استعمار کشيده شدند و به سرعت نيز از سوي کشورهاي قدرتمند آنها را تحقير کردند اما ملت ما اين گونه نبود.

حسيني افزود: بايد از فرهنگ و هنرمان بهره لازم را بگيريم و در طراحي مد و لباس نقش آفريني کنيم اما نبايد همه کارها بر دوش اين کارگروه باشد و تمام دستگاه ها بايد در اين زمينه فعاليت کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  9:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها