0

مسئولان از منابع طبيعي بهره‌برداري صحيح داشته باشند

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

مسئولان از منابع طبيعي بهره‌برداري صحيح داشته باشند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
استاندار مركزي:
مسئولان از منابع طبيعي بهره‌برداري صحيح داشته باشند

خبرگزاري فارس: استاندار مركزي با اشاره به اهميت منابع طبيعي گفت: بهره‌برداري صحيح از منابع طبيعي بايد در دستور كار برنامه‌‌‌ريزان امر قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ارك، علي‌اكبر شعباني‌فرد در مراسم كاشت نهال در مركز آموزشي پادگان مالك اشتر اراك اظهار داشت: انسان براي ادامه حيات و كنار آمدن با محيط زيست، بايد نگاه ويژه‌اي به عرصه‌هاي زيست و منابع طبيعي داشته باشد.


وي تصريح كرد: مهم‌ترين مسئله‌اي كه امروز بين انسان و محيط زيست وجود دارد اين است كه انسان بتواند ضمن بهره‌برداري از محيط، در نگهداري از آن و استفاده بهينه از منابع طبيعي بكوشد.


استاندار مركزي با اشاره به اينكه بزرگان دين و ائمه اطهار (ع) به درختكاري و جنگل‌كاري سفارش فراواني‌ داشته‌اند، افزود: ايران در برنامه‌هاي اول و دوم و سوم و چهارم و پنجم توجه ويژه‌اي به امر درخت و درختكاري داشته و اما جاي بسي تأسف است كه مردم و مسئولان در امر درخت و درختكاري آنطور كه بايد توجه نكرده و اهميتي نمي‌دهند.


وي تاكيد كرد: امروز درختكاري و جنگل‌كاري مورد تاكيد مقام معظم رهبري است و همه بايد در اين راستا به رسالت خود عمل كنند.


استاندار مركزي با بيان اينكه توسعه پايدار ارتباط تنگاتنگي با منابع طبيعي دارد، ادامه داد: اگر اين ارتباط، ارتباط مناسبي نباشد و يا به هر دليلي از بين رود،‌ نه تنها هيچ توسعه‌اي رخ نخواهد داد بلكه حيات انسان‌ها دچار تهديد خواهد شد.


شعباني‌فرد بيان داشت: در حال حاضر 27 درصد از عرصه‌هاي موجود در جهان از پوشش جنگلي برخوردارند، اين در حاليست كه اين سرانه در ايران كمتر از 10 درصد است كه بايد براي ارتقا و افزايش اين ميزان همت و عزم جدي صورت گيرد.


وي ادامه داد: بر اساس برنامه‌ريزي‌‌هاي صورت گرفته تا سال 2015 تعداد افرادي كه به آب شرب بهداشتي دسترسي ندارند، بايد به نصف و تا سال 2020 مواد شيميايي كه براي سلامت انسان اثر مخرب دارد، بايد به حداقل برسد كه متأسفانه آمريكا به اين اصول پايبند نبوده و همچنان گازهاي گلخانه‌اي را توليد مي‌كند و درختان را از بين مي‌برد.


استاندار مركزي افزود: آمريكا با رها كردن مواد شيميايي در عرصه‌هاي منابع طبيعي موجب مرگ و مير حيوانات از جمله نهنگ‌هاي دريايي شده است، اين در حاليست كه خود را مدعي حقوق بشر و حيوانات مي‌داند.


شعباني‌فرد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه آنچه در بحث محيط زيست مطرح است، صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان است، خاطرنشان كرد: در عرصه مبلمان شهري آن چيزي كه بايد مورد توجه قرار گيرد، توجه به محيط سبز است كه براي حفظ و نگهداري آن بايد كوشيد.


وي تاكيد كرد: در برنامه پنجم توسعه دولت مكلف شده است تا مديريت يكپارچه زيست بومي را تدوين و اجرا كند، همچنين در اين برنامه دولت مكلف شده اساسنامه صندوق ملي محيط زيست را اصلاح كند.


استاندار مركزي اصلاح و تغيير نگرش مردم نسبت به منابع طبيعي، توجه ويژه به مشاركت‌هاي مردمي در ابعاد مختلف، بهره‌برداري صحيح از منابع طبيعي، توجه به نقش كودكان در فرهنگسازي در درخت‌كاري و هدايت افكار عمومي به سمت حفظ منبع طبيعي را از مسائل مهم و قابل توجه عنوان كرد.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 16 اسفند 1389  8:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها