0

رکوردشکنی شرکت نفت و گاز کارون در تولید نفت برای پنجمین سال پیاپی

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

رکوردشکنی شرکت نفت و گاز کارون در تولید نفت برای پنجمین سال پیاپی

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: تولید نفت در حوزه عملیاتی این شرکت برای پنجمین سال پیاپی از برنامه پیش بینی شده فراتر رفت.

 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل ازشانا، عبدالمهدی مجتهدی روز گذشته (شنبه 14 اسفند) در نشست پیش بینی بهره دهی چاه های این شرکت در نیمه نخست سال 1390 با اعلام این خبر افزود: این شرکت در سال جاری برای پنجمین سال پیاپی از نظر تولید نفت رکوردشکنی کرده و بیش از 100 درصد برنامه پیش بینی شده را محقق کرده است.

مجتهدی یادآور شد: در 11 ماه گذشته با میانگین تولید روزانه افزون بر یک میلیون بشکه نفت خام با احتساب کاهش های تکلیفی 5/100 درصد برنامه مصوب تولید نفت این شرکت تحقق یافت که بدون احتساب کاهش های تکلیفی، این رقم 102 درصد برنامه است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: در این مدت 93 عملیات با استفاده از دستگاه جمع آوری سیار نفت (MOT) بر روی چاه ها انجام و در مجموع از سوزانده شدن 79 هزار بشکه نفت خام جلوگیری شد.

وی همچنین از افزایش تزریق پساب واحدهای نمک زدایی به چاه های دفعی خبر داد و گفت: تزریق پساب واحدهای نمک زدایی به چاه های دفعی در 11 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش نشان می دهد.

مجتهدی درباره تعمیرات اساسی تاسیسات این شرکت گفت: امسال 350 مورد تعمیرات کلی و 3 هزار و 600 مورد تعمیرات کوچک روی تاسیسات این شرکت شامل کارخانه ها، تلمبه خانه، الکتروموتورها و کمپرسورها و یک هزار و 200 مورد تعمیر روی خطوط لوله و تسهیلات سرچاهی انجام شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز سلسله نشست های تخصصی پیش بینی بهره دهی چاه ها در این شرکت را مهم برشمرد و گفت: تثبیت و پایداری تولید، از محوری ترین وظایف این شرکت است؛ از این رو پیگیری مسائل تولید در چنین نشست هایی اهمیت بالایی دارد.

دکتر هرمز قلاوند با تاکید بر لزوم شتاب بخشی به روند اجرای پروژه های مرتبط با تولید، توصیه های لازم در این زمینه را مطرح کرد.

در این نشست، همچنین ظرفیت تولید مخازن نفتی اهواز آسماری، اهواز بنگستان، منصوری آسماری، منصوری بنگستان، آب تیمور، آزادگان، دارخوین و رامین برای شش ماه نخست سال 1390 همراه با مقایسه عملکرد آنها در شش ماه دوم سال 1389 بررسی شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  7:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها