0

بهمنی : لازم باشد چند صد تن طلا وارد بازار خواهیم کرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بهمنی : لازم باشد چند صد تن طلا وارد بازار خواهیم کرد

رئیس کل بانک مرکزی گفت:کسانی که بخواهند به بهانه بالاتر بودن قیمت طلا از قیمت جهانی ان وارد بازار شوند قطعا سودی نخواهند برد زیرا اگر لازم باشد چند صد تن طلا وارد بازار خواهیم کرد .

 
 

محمود بهمنی در حاشیه جلسه دیشب هیات دولت در گفتگو با واحد مرکزی خبر افزود:ما بازار را مرتبا رصد و وضع طلا و ارز را نیز کنترل می کنیم .

وی در مورد کنترل بازار طلا گفت : هر لحظه که احساس کنیم که طلای بازار اعم از سکه و شمش بالاتر از قیمت های جهانی باشد بلافاصله طلا وارد بازار خواهیم کرد .

وی گفت : همانگونه که اینبار شمش را هم به حراج گذاشتیم هر زمان که لازم باشد این اطمینان را می دهیم که سکه و حتی شمش را وارد بازار کنیم .

بهمنی علت عرضه طلا به صورت شمش را جلوگیری از احتمال ذوب کردن سکه های موجود در بازار اعلام کردوگفت : هر کس شمش لازم داشته باشد می تواند از طریق بانک کارگشایی دریافت کند .

وی گفت : ما با عرضه طلا به قیمت جهانی هیچ مشکلی نداریم زیرا نمی خواهیم پایین تر از قیمت جهانی طلا را توزیع کنیم اما اجازه نمی دهیم طلا بالاتر از قیمت جهانی عرضه شود .

وی در مورد ارز نیز گفت : به صرافیها و واحدهای ارزی بانکها اعلام کردیم به هر میزان که ارز مورد نیازشان باشد به بانک مرکزی مراجعه کنند و ما ارز تقاضا شده را در اختیارشان قرار می دهیم وما روند افزایش قیمت ارز را کاهش خواهیم داد .

رئیس کل بانک مرکزی در مورد عملکرد بانکها در ایام نوروز گفت : تمهیدات لازم برای ایام تعطیلات پیش بینی شده و بانک ها حتما به صورت کشیک خواهند بود و خودپردازها به صورت شبانه روز و با پشتیبانی لازم اماده دریافت و پرداخت وجوه مورد نیاز مردم خواهد بود .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 16 اسفند 1389  6:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها