0

مسدود شدن سايت پرس تي ‌وي در بحرين

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

مسدود شدن سايت پرس تي ‌وي در بحرين

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از تابناک، يکي از فعالان حقوق بشر بحرين مي‌گويد، دولت منامه امکان دسترسي کاربران به پايگاه اينترنتي شبکه پرس تي‌وي را در اين کشور مسدود کرده است.

نبيل رجب يکي از اعضاي مرکز حقوق بشر بحرين شنبه (14 اسفند) در گفت‌وگو با شبکه پرس تي‌وي تاکيد کرده است که مطابق قوانين سازمان‌هاي حمايت از حقوق بشر، اوضاع حقوق بشر در بحرين در شرايط بحراني قرار دارد.

وي در ادامه ضمن اشاره بر مسدود کردن پايگاه اينترنتي شبکه پرس تي‌وي از سوي دولت بحرين، اين اقدام را نقض آشکار قوانين حقوق بشر و آزادي بيان دانسته است.

رجب همچنين افزود، پايگاه اطلاع‌رساني شبکه پرس تي‌وي، يکي از ده‌ها هزار پايگاه اينترنتي است که در ماه‌هاي اخير از سوي دولت منامنه امکان دست‌رسي به آن ناممکن شده است.

اين عضو مرکز حقوق بشر بحرين سپس اوضاع فعلي کشور بحرين را بسيار وخيم خواند و گفت:" همچنان که کميته حقوق بشر سازمان ملل و عفو بين‌ا‌لملل نيز تائيد کرده‌اند، زندانيان سياسي در اين کشور تحت انواع مختلف شکنجه‌هاي نظام‌مند همانند آزار و اذيت جنسي قرار مي‌گيرند."

رجب ضمن يادآوري اين امر که تا دو هفته گذشته بيش از 500 زنداني سياسي در زندان‌هاي اين کشور به سر مي‌بردند، تاکيد کرد که شماري از اين زندانيان را کودکان تشکيل مي‌دادند.

وي همچنين با تاکيد بر اين امر که بحرين به طور سرانه داراي بيشترين آمار زندانيان سياسي است گفت:" آمارهاي غيررسمي از حدود دست‌کم 1 هزار زنداني سياسي در اين کشور حکايت دارد."

رجب در پايان از اقدام دولت بحرين در کاهش دادن سرعت اينترنت در کشور با هدف محدود ساختن استفاده کاربران و ناتواني آنان در به تصوير کشيدن، تصاوير و ويدئو‌هاي مربوط به اعتراض‎ها در بحرين خبر داد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 15 اسفند 1389  10:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها