0

گرد و غبار آرامش مردم لرستان را سلب كرده است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

گرد و غبار آرامش مردم لرستان را سلب كرده است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
امام جمعه خرم‌آباد:
گرد و غبار آرامش مردم لرستان را سلب كرده است

خبرگزاري فارس: امام جمعه خرم‌آباد گفت: مردم لرستان از وجود گرد و غبار ناشي از ريزگردها رنجيده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سيداحمد ميرعمادي امروز در ديدار با كاركنان منابع طبيعي و آبخيزداري لرستان ضمن تبريك هفته منابع طبيعي گفت: امروز موضوع ريزگردها و گردوغبار سبب سلب آسايش مردم لرستان شده كه به مسئولان توصيه مي‌شود، ضمن چاره‌انديشي، موضوعات را به سازمان‌هاي مركزي در تهران منعكس كنند.


وي در ادامه به اهميت منابع طبيعي اشاره كرد و گفت: در روايتي نقل شده كه آبياري درختان همانند سيرآب كردن مومن تشنه است.


نماينده ولي‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اينكه زندگي گوارا در حفظ منابع طبيعي است، گفت: امام صادق (ع) آب گوارا و زمين حاصل‌خيز را از اركان زندگي سالم دانسته است.


حجت‌الاسلام ميرعمادي با اشاره به اينكه حفاظت از منابع طبيعي جزو اعمال نيك و سنت حسنه جاريه است، اظهار داشت: روايت است، كه سه چيز از جمله تدوين كتب، تاسيس مسجد و درختكاري سنت حسنه جاويدان است.


نماينده ولي‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بيان اينكه درخت، وابستگي حيات انسان به طبيعت است، گفت: اهميت منابع طبيعي و حفظ خاك در دين مبين اسلام بسيار ارزشمند و به آن سفارش اكيد شده است.


حجت‌الاسلام ميرعمادي اظهار داشت: امروز وظيفه مردم و مسئولان در قبال حفظ منابع طبيعي حفاظت از منابع طبيعي، احياي منابع طبيعي، لزوم آگاهي دادن به مردم، تنطيم صحيح روابط انسان با طبيعت، مشاركت دادن مردم در حفظ و احياي منابع طبيعي و مديريت جامع بر منابع طبيعي است.


در ادامه سرپرست اداره كل منابع طبيعي لرستان گفت: در اين هفته يك‌ميليون و 500 هزار اصله نهال بين مردم و متقاضيان توسط اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري لرستان توزيع مي‌شود.


اسحاق طاهري‌مقدم يادآور شد: اين امر به منظور تقويت و افزايش پوشش گياهي لرستان انجام مي‌گيرد.


وي اعتبارات لرستان در حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري ملي و استاني را 8 ميليارد و 160 ميليون تومان عنوان كرد و گفت: اين مبلغ در قالب 163 پروژه در بخش‌هاي جنگل، حفاظت، كارهاي مقابله با خشكي، مراتع و .... تعريف شده است.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 15 اسفند 1389  6:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها