0

غرس درخت به نام شهدا در پادگان خيبر قم

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

غرس درخت به نام شهدا در پادگان خيبر قم

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فرمانده سپاه علي‌بن ابيطالب (ع) استان قم خبر داد:
غرس درخت به نام شهدا در پادگان خيبر قم

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه علي‌بن ابيطالب (ع) استان قم گفت: نهال درختان در پادگان خيبر با نام شهدا كاشته شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، مهدي مهدوي‌نژاد ظهر امروز در حاشيه ديدار اعضاي ستاد يادواره شهداي روحاني استان قم با آيت‌الله نوري همداني اظهار داشت: 15 اسفند ماه روز درختكاري در نظر گرفته شده است و اين روز ما را به ياد نعمت‌هاي الهي مي‌اندازد.


وي ادامه داد: ائمه ‌اطهار (ع) در راستاي حفاظت از محيط‌ زيست و نهادينه شدن اين سنت حسنه به عنوان فرهنگ عمومي در جامعه تاكيدات فراواني دارند.


مهدوي‌نژاد يادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با نيروهاي جوان و شاداب كه در پاسداري از انقلاب اسلامي وظيفه سربازي در اين مجموعه را دارند، ايجاد فضاهاي با طراوات را مورد اهتمام و توجه قرار مي‌دهد.


فرمانده سپاه علي‌‌بن ابيطالب (ع) استان قم تصريح كرد: سرانه جهاني فضاي سبز 6 هزار مترمربع و سرانه كشور 2 هراز مترمربع است و ما به دليل آب و هواي استان از اين مواهب الهي كمتر بهره مي‌بريم.


وي خاطرنشان كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نسبت به گسترش فضاي سبز تلاش كرده و در پادگان خيبر كه لشگر عملياتي در آن حضور دارد، بيش از 20 هكتار زمين زير كشت رفته است و امروز نيز در روز درختكاري طي مراسمي نسبت به غرس درخت با نام شهدا در اين پادگان اقدام شد.


مهدوي‌نژاد تصريح كرد: اين فضا متشكل از درختان ميوه و تزئيني است كه ميوه درختان كاشته شده نيز قابل بهره‌برداري است.


فرمانده سپاه علي‌بن ابيطالب (ع) استان قم با بيان اينكه 2 هزار درخت در روز درختكاري در استان قم غرس مي‌شود، گفت: با توجه به بحران كم‌آبي در استان درختان كاشته شده در پادگان خيبر به وسيله سيستم قطره‌اي و باراني آبياري مي‌شوند.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 15 اسفند 1389  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها