0

دستگاه اندازه‌گيري روز رشد گياهان ساخته شد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

دستگاه اندازه‌گيري روز رشد گياهان ساخته شد

دستگاه اندازه‌گيري روز رشد براي بررسي و كنترل رشد گياهان و حشرات به كار مي‌رود.
هر گياه دماي پايه (دماي بيولوژيك) دارد كه زير آن دما رشد گياه متوقف مي‌شود و در دماهاي بالاتر گياه رشد مي‌كند. اين دستگاه براي پيش‌بيني زمان گل‌دهي، دوره‌هاي رشد و زمان رسيدن محصول كاربرد دارد.
حشرات نيز همانند گياهان يك دماي بيولوژيكي دارند كه در دماهاي بالاتر از آن رشد مي‌كنند. كشاورزان با اندازه‌گيري GDD زمان رشد آفات و صدمه زدن به گياهان را مشخص مي‌كند تا سم پاشي مزارع در بهترين زمان ممكن انجام شود.
اين دستگاه، اندازه‌گيري GDD را به صورت الكترونيكي و با دقت بالا انجام مي‌دهد. دستگاه با اندازه‌گيري دماي محيط در فواصل چند دقيقه‌اي، تغييرات دما در طول روز را به دقت ثبت مي‌كند.
گياهان و برخي جانوران از جمله حشرات، براي طي كردن مراحل زندگي خود و گذر از يك نقطه به نقطه‌اي ديگر در چرخه زندگي، نياز به مقدار معيني گرما دارند. اين ميزان از حرارت تجمعي، زمان فيزيولوژيكي گفته مي‌شود كه زمان فيزيولوژيكي امري تعيين كننده در رشد و نمو گياهان است و با واحد درجه - روز اندازه‌گيري مي‌شود.
زمان فيزيولوژيكي امري تعيين كننده در رشد و نمو گياهان است. ميزان حرارتي كه يك ارگانيزم براي رشد خود نياز دارد مقداري ثابت است كه به خصوصيات ذاتي آن موجود بستگي دارد.
ميزان حرارتي كه يك موجود از طبيعت دريافت مي‌كند به دماي محيط و مدت قرار گرفتن در آن وابسته است. البته هر ارگانيزم در صورتي حرارت از محيط دريافت مي‌كند كه دما در محدوده خاصي قرار داشته باشد. اگر دما سردتر از حد معين يا گرم‌تر از يك حد معين باشد، ارگانيزم حرارتي را جذب نمي‌كند. 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 28 آذر 1388  4:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها