0

بازتاب جهاني هك توئيتر توسط ايرانيان در رسانه‌ها

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

بازتاب جهاني هك توئيتر توسط ايرانيان در رسانه‌ها

اين خبر در روز جمعه به يكي از مهم ترين اخبار دنياي فناوري مبدل شده بود و حدس و گمانه‌زني در مورد ماهيت اين حمله كماكان ادامه دارد.
مقامات توييتر مي گويند در جريان اين حمله تنها صفحه اصلي اين سايت با صفحه ديگري جايگزين شد و اطلاعات شخصي كاربران ايمن باقي مانده است.
هكرها در پيام خود اعلام كرده بودند با قدرتي كه دارند اينترنت را كنترل و مديريت مي كنند. اين پيام حاوي طعنه هايي به سياست تحريم ايران از سوي آمريكا نيز هست.
برخي منابع خبري غرب تلاش كرده اند اين حمله را به دولت ايران منتسب كنند، اما منابع مستقل معتقدند بررسي هاي كارشناسي نشان مي دهد كه اين حملات ماهيتي ساده و نه چندان پيچيده داشته و به تغيير محتواي صفحه اصلي سايت توييتر محدود بوده است، بنابراين نمي توان آن را سازمان يافته توسط ايران دانست.
برخي از بلاگرها نيز توييتر را به خاطر ضعف هاي امنيتي متعدد زير سوال برده اند و مي گويند توييتر عليرغم كاربران گسترده اش توجه زيادي به مسائل امنيتي نشان نمي دهد و وقت آن رسيده كه يك متخصص برجسته امنيتي توسط گردانندگان اين سايت به كار گرفته شود.
گزارش هاي بعدي خبري تاييد كرده كه اين حمله در اصل با ربودن دي ان اس سايت توييتر و انتقال آن از 74.217.128.160به دي ان اس ديگري با آدرس 160.218.217.74 صورت گرفته است. 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 28 آذر 1388  4:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها