0

حمام‌هاي خورشيدي روستايي ساخته شد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

حمام‌هاي خورشيدي روستايي ساخته شد

رمضان وحيدي، يكي از مجريان اين طرح در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: اين حمام‌ها را كه نمونه‌هايي از آن را در تعدادي از ‌روستاهاي كشور ساخته‌ايم، هركدام چند 10 هزار ليتر در سال صرفه‌جويي سوختي دارند اما در شهرستان ما تعدادي را جهاد سازندگي سابق شروع به ساخت كرد كه به علت ادغام در جهاد كشاورزي به صورت نيمه تمام رها شدند و فقط يكي ‌از آن را كه خود با هزينه شخصي و كمك جهاد در روستاي پيربز ساختم بيش از 15 سال كار كرد كه بعدها به علت عدم تعمير از كار افتاد.
وحيدي تصريح كرد: البته اين نوع حمام ها برعكس سيستم‌هاي معمول مكانيكي كه پس از پنج سال حتماً احتياج به تعمير دارند، احتياج زيادي به تعمير پيدا نمي‌كنند. با توجه به اين كه در كشور منحني رشد توليد برق هميشه پائين‌تر از منحني رشد مصرف است، وظيفه همگاني است كه در مصرف برق به هر روشي كه لازم باشد صرفه‌جويي شود.
وي گفت: اهميت اين تحقيق در اين است كه در صورت استفاده گسترده از نتيجه اين تحقيق در سراسر كشور علاوه بر صرفه جويي در مصرف برق،باعث ايجاد يك تكنولوژي جديد در كشور مي‌شود كه مي‌توان آن را براي كشورهاي ديگر نيز اعمال كرد.
وحيدي افزود: استفاده گسترده از اين مكانيزم براي كشور ما اعتبار كربن carbon credit را به ارمغان خواهد آورد.اعتبار اين نوع كربن در حال حاضر حدود سي دلار ارزش مالي دارد كه قابل خريد وفروش در سطح بين‌المللي است.
وي خاطرنشان كرد: يك اعتبار كربن معادل جلوگيري از ورود يك تن دي‌اكسيد كربن به آتمسفر است. مثلاً هندوستان با به كار‌گيري روش‌هاي مختلف صرفه جويي انرژي در صنايع مختلف مقدار 30 ميليون اعتبار كربن كسب كرده است. اين اعتبار معادل 900 ميليون دلار است. اميد است كه بتوانيم بيش‌تر از اين انرژي كم هزينه اما پر اهميت و سالم بهره ببريم. 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 28 آذر 1388  4:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها