0

پسری كه سرش از تن جدا شده بود از مرگ نجات یافت !!!

 
dastanpor
dastanpor
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 777
محل سکونت : تهران

پسری كه سرش از تن جدا شده بود از مرگ نجات یافت !!!

پسری که سرش از تن جدا شده بود از مرگ نجات یافت!!

... او با مادرش در حال گذشتن از یک چهار راه بود که یک کامیون مخصوص جمع آوری آشغال از چراغ قرمز گذشت و به شدت به ماشین آنها برخورد کرد. شدت تصادف به حدی بود که سر...

«جردن تیلور» پسر بچه ۹ ساله‌ای که چند ماه پیش در طی یک سانحه رانندگی سرش از تنش جدا شده بود توسط تیم جراحان در بیمارستان کودکانی در تگزاس از مرگ حتمی نجات یافت.

طبق گزارش فاکس نیوز، جردن با مادرش در حال گذشتن از یک چهار راه بود که یک کامیون مخصوص جمع آوری آشغال از چراغ قرمز گذشت و به شدت به ماشین آنها برخورد کرد. شدت تصادف به حدی بود که سر جردن کاملا از ناحیه ستون فقرات از بدنش جداشده بود، اگرچه خوشبختانه نخاع وی هنوز متصل مانده بود.

پس از انتقال پسرخردسال به بیمارستان، از آنجا که در اثر تصادف تمام ماهیچه‌هائی که سر را به بقیه بدن وصل می‌کنند پاره شده بودند، جراحان با استفاده از میله‌هائی از جنس تیتانیوم سر وی را به شانه‌هایش متصل کردند و سپس با استفاده از یک حلقه
halo
یا فیبر کربنی که به استخوان جمجمه پسر کوچک پیچ شده بود سر را در ناحیه گردن به یک «جلیقه» مرتبط و استوار ساختند.

خود تیم پزشکان نیز از بهبود موفقیت آمیز این پسر بچه ابراز تحیر کرده‌اند، بخصوص که پسر کوچک در طی مدت کوتاه سه ماهه‌ای که از جراحی او می‌گذرد اکنون قادر به حرف زدن و حتی راه رفتن با استفاده از عصاهای کمکی می‌باشد.
 
 
منبع: iranto
 
چهارشنبه 25 آذر 1388  11:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها