0

وقتی اعصاب وزیر خارجه بحرین از "خلیج فارس" متکی به هم می ریزد!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

وقتی اعصاب وزیر خارجه بحرین از "خلیج فارس" متکی به هم می ریزد!

 
  وزیر امور خارجه بحرین در پاسخ به تاکید متکی بر نام خلیج فارس خلاقیت به خرج داد و راهکاری را مطرح کرد!

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، هنگامی که منوچهر متکی وزیر امور خارجه که به منامه سفرکرده است ، بر استفاده از واژه خلیج فارسی به جای خلیج عربی تاکید کرد ، شیخ خالد بن احمد وزیر امور خارجه بحرین در واکنشی منفعلانه ،پرداختن به این موضوع را "کم اهمیت" دانست.

وی گفت: نام های گوناگونی برای خلیج فارس استفاده می شود که می توان به خلیج ع رب ی، خلیج فارسی یا خلیج ع رب و ... اشاره کرد ولی در نهایت این یک آبراه است.

وزیر امور خاجه بحرین همچنین اضافه کرد: در منطقه موضوعات مهم دیگری وجود دارد که از موضوع نامیدن خلیج فارس اهمیت بیشتری دارند.

وی همچنین خطاب به متکی اظهار داشت: من پیشنهاد می کنم شما برای مدتی از نام خلیج عربی و من هم از نام خیلج فارس استفاده کنم تا از حساسیت ایران نسبت به نام خلیج فارس کاسته شود.

این در حالی است که براساس نقشه ها و اسناد بین المللی آبراه خلیج فارس تنها با همین نام شناخته می شود و معلوم نیست اصرار برای استفاده از نام دیگر، چه هدفی را دنبال می کند.

وزارت خارجه بارها اعلام داشته است که خلیج فارس یک نام تاریخی است و ایران و ایرانیان هرگز زیر بار تحریف این نام تاریخی نخواهند رفت.

عصر ایران نیز به وزیر خارجه بحرین پیشنهاد می کند در راستای ابتکار خلاقانه ایشان ، مدتی هم به منامه ، پایتخت بحرین نام دیگری مانند رشت یا اصفهان و تهران اطلاق شود!

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

دوشنبه 23 آذر 1388  8:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها