0

مناظر زمین از فضا !

 
dastanpor
dastanpor
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 777
محل سکونت : تهران

مناظر زمین از فضا !

این روزها توریسم فضایی رونق یافته و میلیاردرهای جهان كه در عین حال از جرات و جسارت برخوردار باشند برای سفربه فضا سر و دست شكسته و با گذراندن تمرین های دشوار و قرار گرفتن در لیست انتظار امید سفر به فضا را دارند. توریسم فضایی بین 20 تا 30 میلیون دلار برای فردی كه مایل به سفر به فضا بوده و دوست دارد زمین را از فضا وازمدار آن تماشا كند ، هزینه در بردارد. پرداخت چنین مبلغ هنگفتی برای تماشای كره زمین از پنجره یك سفینه فضایی فقط برای افراد اندكی با ثروت های نجومی امكان پذیر است. سفری كوتاه و رایگان برای مشاهده مناظر زمین از فضا . 3 آذر 88 . منبع : ناسا. گزارش : بهرام افتخاری.

تصویر دریاچه نایواشا دركنیا در فاصله 90 كیلومتری شمال شرق نایروبی پایتخت این كشور كه در پیرامون آن بزرگترین مراكز تولید گل جهان قرار دارد.

منظره آتشفشانهای كلیئوچفسكوی در شبه جزیره كامچاتكا در شرق دور روسیه. آتشفشان اصلی با رنگ آبی مشخص بوده و رنگ قرمز برفهای منطقه را نشان می‌دهد.

منظره دیدنی جزیره تنه‌ریف در مجمع‌الجزایر قناری اسپانیا و آتشفشان تیده كه در قلب آن و در نزدیكی شهر سانتاكروز قرار دارد.

منظره جالب دریاچه بزرگ عامر در مصر در حاشیه كانال سوئز كه دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می‌كند. این دریاچه بزرگ آب شور به كشتی‌هایی كه قصد عبور از كانال سوئز را دارند اجازه می‌دهد تا رسیدن نوبتشان در آن لنگر بیندازند.

منظره بزرگترین معدن آهن روباز جهان در قلب جنگل آمازون در كشور برزیل.

تصویر جالب شبه جزیره بنك در ساحل شرقی نیوزیلند كه خصوصیت آتشفشانی آن به خوبی از فضا نیز مشخص است.

منظره بدیع از شهر دبی در جنوب خلیج فارس و در هنگام شب. در سمت چپ تصویر جزیره مصنوعی نخل كاملا مشخص است. شاید به جرات بتوان گفت افرادی كه به دبی سفر می‌كنند هرگز چنین تصویری از دبی را ندیده‌اند.

فلات تبت از فضا. فلات تبت لقب سومین قطب زمین را دارد زیرا پس از قطب جنوب و قطب شمال دارای بیشترین حجم برف و یخچال‌های دائمی است. این عكس تصویر یخچال‌های به طول 110 كیلومتر را در جنوب غربی لهاسا مركز تبت نشان می‌دهد.

تصویردیدنی دهانه بارینگر كه به دلیل سقوط یك شهاب سنگ در قلب صحرای سنگلاخی آریزونا به وجود آمده است. طول این حفره 1500 متر و عمق 180 متر است.

منظره دیدنی از دریای مانش كه در سمت چپ آن سواحل انگلستان و در سمت راست سواحل فرانسه قرار گرفته‌اند.

 

دوشنبه 23 آذر 1388  7:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها