0

براساس يك قانون جديد؛ دانشجويان بسيار چاق از شركت در امتحانات دانشگاه‌هاي امريكا محروم مي‌شوند!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

براساس يك قانون جديد؛ دانشجويان بسيار چاق از شركت در امتحانات دانشگاه‌هاي امريكا محروم مي‌شوند!

رسانه‌هاي ايالات متحده آمريكا اعلام كردند: اكثر دانشگاه‌هاي اين كشور طبق يك قانون جديد دانشجويان بسيار چاق را از شركت در امتحانات محروم مي‌كنند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پروفسور «جيمز ال. دو بوي» ـ رييس دانشكده علوم درماني و دپارتمان تحقيقات دانشگاه «لينكلن» ـ در امريكا، تصريح كرد: بر اساس يك برنامه كه در سال 2006 ميلادي دانشگاه «پنسيلوانيا» اجرا كرد، دانشجوياني كه بيش از حد مجاز چاق بودند، حق شركت در امتحانات را نداشتند. به همين دليل اين موضوع باعث شد تا دانشجويان خود وزنشان را كم كنند و اگر شاخص‌ توده بدنشان بيشتر از 30 كيلو بود، حق شركت در امتحانات را نداشتند.

وي خاطرنشان كرد: براي اين منظور و كاهش وزن دانشجويان ما طي برنامه‌اي مدون تصميم گرفتيم كلاس‌هاي ورزشي با رشته‌هاي مختلف در ميان برنامه‌هاي كلاسي دانشجويان بگنجانيم، چرا كه بر اساس يك تحقيق آماري بيش از 15 درصد جمعيت دانشجويان ايالات متحده امريكا به دليل وزن زياد خود حق شركت در آزمون‌هاي پايان ترم را نداشته و به همين دليل موفق نمي‌شوند ترم خود را با موفقيت بگذارنند. از طرفي، اين موضوع خود باعث افت تحصيلي ميان دانشجويان مي‌شود.

«شريفه ريلي» كه يكي از دانشجويان دانشگاه «لينكلن» است، او موضوع كاهش وزن را در دانشگاه‌هاي آمريكا يك مورد خنده دار مي‌داند.

وي در مصاحبه‌اي با شبكه خبري بي‌بي‌سي، تصريح كرد: درست است كه اين برنامه مي‌تواند باعث شود تا دانشجويان كه جمعيت نسبتا وسيعي از امريكا را دارند، وزنشان را كم كنند و حتي به ترويج كاهش وزن نيز در جامعه بپردازند، اما اين موضوع خود مي‌تواند تاثيرات مخربي بر روح اين دانشجويان چاق بگذارد، چرا كه اگر موفق نشوند وزن خود را كم كنند حق شركت در امتحانات پايان ترم را ندارند.

 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 14 آذر 1388  6:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها