0

راهکار برای سریعتر خوابیدن

 
dastanpor
dastanpor
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 777
محل سکونت : تهران

راهکار برای سریعتر خوابیدن

5 راهکار برای سریعتر خوابیدن

۵ راه كار مفید برای اینكه سریعتر به خواب برویدهوای اتاق خواب را خنك نگه دارید؛ محققان می‌گویند به خواب رفتن در اتاقی كه دمای آن خنك‌تر باشد، راحت‌تر بوده و كیفیت خواب نیز بهتر است.

خواب كم و ناكافی فقط به خمیازه كشیدن منجر نمی‌شود بلكه می‌تواند بهداشت كلی و توان شغلی افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

 

محققان می‌گویند؛ در زنان این كم خوابی و مشكل در به خواب رفتن با احساساتی چون خصومت، افسردگی، عصبانیت و هم چنین با افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی توام است. در این مقاله محققان 5 راه كار مفید را ارائه كرده‌اند كه كمك می‌كند سریعتر به خواب بروید:

1- صداهای آزار دهنده را از اطرافتان حذف كنید. اگر همسرتان خروپف می‌كند و یا هر صدای آزار دهنده دیگری در محیط خوابتان وجود دارد كه شما را بیدار نگه می‌دارد با پخش یك موسیقی آرام بخش می‌توانید صدا را خنثی كنید.

2- بدن خود را برای خوابیدن آماده كنید. سعی كنید برای این كار از تكنیك رلكسیشن (آرامش بخش) استفاده نمایید. برای مثال انگشتان پای خود را محكم جمع كنید و تا عدد هفت بشمارید. سپس آنها را رها كنید و این تكنیك را برای تمام ماهیچه‌های خود از انگشتان پا تا گردن تكرار كنید.

3- یادداشت بردارید: كارهای روزمره شما روی چگونگی خوابیدنتان تاثیر می‌گذارد. تمام كارها از جمله مقدار قهوه‌ای كه می‌نوشید، زمان و میزان ورزش كردن، چیزهایی كه می‌خورید و زمان رفتن به رختخواب و بیدار شدنتان را یادداشت كنید و راجع به تمام این مطالعات با یك متخصص مشورت كنید تا به شما در این زمینه بهتر كمك كند.

4- هوای اتاق خواب را خنك نگه دارید؛ محققان می‌گویند به خواب رفتن در اتاقی كه دمای آن خنك‌تر باشد، راحت‌تر بوده و كیفیت خواب نیز بهتر است.

5- ذهن خود را به درستی آرام كنید. فكر كردن و مرور كردن اتفاقات روزانه در رختخواب، شما را دچار مشكل می‌كند. بنابراین سعی كنید با تصور كردن یك وضعیت آرامش یا نگاه كردن به یك تصویر آرام كننده مغز خود را آرام كنید تا برای خوابیدن آماده‌تر باشد.

 

جمعه 13 آذر 1388  6:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها