0

آرامش با گل کاغذی

 
matin60
matin60
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1388 
تعداد پست ها : 147
محل سکونت : اصفهان

آرامش با گل کاغذی

آرامش با گل کاغذی

گل کاغذی از گیاهان بسیار زیبا با رنگ‌های صورتی، قرمز، پرتقالی و سفید است. ولی رنگ صورتی آن در ایران به وفور دیده می‌شود. گلبرگ‌های آن به حالت خوشه‌ای و نازک، ولی بر خلاف اسمش مقاوم است و دیر از بین می‌رود. این گل می‌تواند زندگی و حالات روانی‌تان را متحول کند.

به دلیل رنگ صورتی تیره‌ای که دارد حس انتخاب و قدرت تصمیم‌گیری شما را بالا می‌برد و در فضای خانه صمیمیت بین افراد خانواده را افزایش می‌دهد. به دلیل نداشتن گرده، آسم و آلرژی ایجاد نمی‌کند و حشرات موذی هم کمتر در اطراف آن دیده می‌شود. در مناطق گرم رشد بسیار و گلدهی آن افزایش می‌یابد. رنگ خاص این گل کمک می‌کند تا افرادی که از شک و تردید در زندگی رنج می‌برند با خیال آسوده تفکر و تصمیم‌گیری کنند. بهتر است اگر تراسی مشرف به آشپزخانه یا اتاق خواب دارید یا در مکانی که چشم انداز بیشتری دارد، از این گیاه استفاده کنید. در این صورت بهتر است هر روز صبح چند دقیقه‌ای خود را با این گل مشغول کنید، مثلاً برگهای زرد آن را جدا کرده، گلبرگ‌های آن را از روی زمین جمع و شاخه‌های اضافی آن را کوتاه کنید.

اگر حیاط بزرگی دارید می‌توانید با نصب داربست و کاشت این گل در اطراف آن لذت ببرید یا در غیر این صورت آن را به صورت گلدان‌های آویز استفاده کنید. اگر کودک یا خانم باردار در منزل دارید این گیاه به آرامش آن‌ها کمک می‌کند. به بچه‌ها اجازه دهید که خودشان گیاه را آبیاری کنند، به آن‌ها طرز برخورد با گیاه را آموزش دهید تا روحیه شاداب و لطیفی داشته باشند.

این گیاه در طبیعت به صورت درختچه بالا رونده می‌روید. در بعضی از مناطق در طراحی‌های فضای سبز به کار می‌رود و به دلیل رنگ و خصوصیات آن نمی‌توان در خانه از آن نگهداری کرد. اگر چه موجب یک رابطه صمیمی و عاشقانه می‌شود ولی خصلت تا حدودی غیر واقعی آن می‌تواند به یک تزلزل رابطه یا بی مسوولیتی بیانجامد. افراد منزوی و گوشه‌گیر و کسانی که به دور از اجتماع هستند، بهتر است با کاشت این گیاه در ورودی خانه اعتماد به نفس خود را تقویت کنند. مردانی که هنگام ورود به خانه به دلیل کار روزانه خسته و عصبی هستند، با نگاه به این گل‌های زیبا همه چیز را پشت در گذاشته و با آرامش و خونسردی وارد می‌شوند.

پنج شنبه 12 آذر 1388  12:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها