0

روایت یک دیپلمات ایرانی از چگونگی گفتگوی جلیلی - برنز

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

روایت یک دیپلمات ایرانی از چگونگی گفتگوی جلیلی - برنز

روایت یک دیپلمات ایرانی از چگونگی گفتگوی جلیلی - برنز

عصرايران - بعد  از گذشت دو ماه از گفتگوی سعید جلیلی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی و برنز معاون وزیر خارجه امریکا در حاشیه اجلاس ژنو ، یک دیپلمات ایرانی نحوه مواجه شدن جلیلی و برنز را تشریح کرد.

به گفته این دیپلمات  - که در دیدار جلیلی و برنز در حاشیه اجلاس ژنو حضور داشته است - هیئت امریکایی چندین و چند مرتبه از جلیلی درخواست وقت کردند اما هیئت ایرانی این درخواست ها را رد کرد.

وی همچنین تاکید کرد: در چند مورد شخص خاویر سولانا و رابرت کوپر که از مقامات اتحادیه اروپاست پیغام درخواست ملاقات برنز ر ا به گوش هیئت ایرانی رساندند.

بر اساس این خبر در آخرین مورد پیغام کوپر به اطلاع جلیلی رسانده شد که جلیلی با تکان دادن سر مخالفت خود را با این درخواست اعلام کرد.

به گفته این دیپلمات در نهایت اين برنز بود كه به سمت هيات ايراني آمد و دستش را به سمت جليلي دراز كرد و به او گفت:مي خواهم نکاتی را با شما مطرح کنیم.

سپس برنز در این گفتگوی کوتاه کاملا مودبانه با طرف ایرانی صحبت كرد.

به گفته یک عضو هیئت ایرانی در جریان برگزاری اجلاس ژنو در سوئیس مسوولان محل اجلاس حتی اتاق كوچكی را نیز برای مذاکره هیئت های ایرانی و امریکایی در نظر گرفته بودند اما هیئت ایرانی هیچ گاه به درخواست طرف امریکایی پاسخ مثبت نداد تا اینکه در نهایت با پیش قدم شدن برنز دقایقی بین او و جلیلی جملاتی ردو بدل شد.
چهارشنبه 11 آذر 1388  10:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها