0

فوائد بهداشتي استنشاق در وضو

 
magam4u
magam4u
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1388 
تعداد پست ها : 976
محل سکونت : اصفهان

فوائد بهداشتي استنشاق در وضو

استنشاق (شستشوي بيني) از مقدمات نماز است. شخص رسول گرامي (ص) هميشه هنگام وضو گرفتن آب در داخل بيني (استنشاق) مي نمودند و مكررا اين امر مستحبي را به مسلمين توصيه مي كردند. نظافت خشيوم (مجراي تنفس بيني) يكي از مستحبات وضو گرفتن و نماز است. و همان طور كه مي دانيد ميكروب ها با تنفس از راه بيني وارد بدن انسان مي شوند و بيني مانند صافي عمل مي كند؛ يعني پيچ و خمها و موهاي داخل بيني و مخاط مرطوب مانع ورود ميكروب به داخل بدن مي شوند، پس لازم مي آيد كه انسان هميشه اين عضو از صورت را كه در حقيقت راه تنفسي است بوسيله شستشو با آب سرد پاكيزه نگاه دارد تا لانه كثافت و ميكروب ها نگردد. دكتر تومانيانس در كتاب خود مي نويسد: در غضروفهاي بيني گاهي كرمي توليد مي شود كه سبب سر درد فوق العاده شديدي مي شود و كمي بينايي چشم ايجاد مي كند، براي دفع اين كرم بهترين وسيله شستشوي بيني با آب سرد است.
چند تن از موثقين و معتمدين تحصيل كرده ايراني در يكي از سفرهاي خود به اروپا در مطب پزشكي مشهوري حاضر شده و مشاهده مي نمايند كه پزشك جمجمه انساني را تشريح مي نمايد و پس از بررسي بسيار به اين نتيجه مي رسد كه علت مرگ صاحب جمجمه چيزي نيست، جز اينكه در آخرين حفره هاي بيني و در جوف مخاط او كرمهاي بسيار ريز و كوچك وجود داشته است كه همانها موجب مرگ آن شخص شده است. روزي دكتر مزبور كرمها را براي آزمايش روي صفحه شيشه اي قرار مي دهد تا با ميكروسكوپ آنها را مشاهده نمايد. از قضا چند قطره آب سرد روي كرم ها مي ريزد و طولي نمي كشد كه كرم ها كه چند روزي بود در هواي عادي زندگي مي كردند، مي ميرند و بر پزشك معلوم مي شود كه داروي مرگ كرمهاي مخاط، چيزي جز آب سرد نيست.

درباره انعكاسات اعصاب سمپاتيك سالها بود كه اطلاعات مبسوطي كشف كرده بودند، ولي اخيرا يكي از پزشكان بزرگ فرانسه، دكتر پول ژيه، رئيس سابق كلينيك دانشگاه ليون، كشف هاي عجيبي درباره اعصاب سمپاتيك كرده است. او مي گويد: امراض بسياري مانند ضعف اعصاب، قانقاريا در نوك انگشتان، امراض عصبي، ترك هاي پوست، بي خوابي، ماليخوليا، هيستري، درد سينه، دردهاي روماتيسمي، سردردهاي سخت يا فلج و غيره ممكن است بر اثر اعصاب سمپاتيك بوجود آيد. اكنون دكتر ژيه پس از سالها تحقيق طريقه معالجه اين امراض را يافته و سالهاست كه از آن استفاده مي كند. اساس معالجات او عبارت از اين است كه بزرگترين نوك مركز عصبي سمپاتيك كه با محيط خارج تماس دارد، در ميان سوراخهاي بيني واقع است و ترتيب معالجه آن چنين است كه دو ميله باريك را كه سر آنها گرد است داخل دو سوراخ بيني بيمار مي كنند. بيمار ابتدا احساس ناراحتي مي كند، اما پس از چند ثانيه نتيجه مطلوب انجام مي گيرد؛ زيرا دكتر در ميان مخاط بيني مريض سر عصب سمپاتيك را يافته و ميله را به آن تماس مي دهد. بيمار دفعتا مقدار زيادي هوا استنشاق كرده چشمانش پر از اشك مي شود، چهره اش سرخ مي گردد و گاهي عطسه مي زند ولي عمل ديگر تمام شده و بيمار شفا يافته است.
با اين طريق دكتر ژيه بسياري از مبتلايان به امراض عصبي را معالجه كرده كه واقعا تعجب آور است و رمز كار او در تحريك نوك عصب سمپاتيك در بيني است كه اسلام براي اين تحريك استنشاق آب خنك را تجويز كرده است.
وقتي كه شما استنشاق مي كنيد و با بيني خود، آب را بالا مي كشيد، فورا بر روي عصب سمپاتيك شنا اثر كرده و به جهت آن سوزش و اشك چشم و سرخي چهره را در خود احساس مي كنيد، علاوه بر اينها سر دردهايي كه بر اثر هواي ناسالم و خستگي به وجود مي آيد را از بين مي برد و اين كاري است كه يك نمازگزار واقعي هر روز چند بار هنگام وضو گرفتن انجام مي دهد.

سواي آنچه گذشت استنشاق با آب سرد فوائد ديگري نيز دارد كه از جمله آنها اين است كه :
استنشاق نماز گزار را از مبتلا شدن به امراضي چون سل و آسم و امراض ريوي و زكام، مصون داشته و تعادل عصبي حالت نشاط، تعادل و فرح در نهاد آدمي ايجاد مي نمايد.


از شما دوستانِ عزیزم در راسخون استدعا دارم ، این اشعار رو بخونید و پخش کنید ، ان شاءالله در ثوابش شریک باشید

 

روزهٔ کودکانه . نماز کودکانه . قرآنِ کودکانه
 

وبلاگ مجموعه اشعار بنده حقیر :

http://delsoroodeha.rasekhoonblog.com

سه شنبه 10 آذر 1388  2:34 PM
تشکرات از این پست
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

پاسخ به:فوائد بهداشتي استنشاق در وضو


بسياري از چيزهايي كه الان دارند كشف مي كنند پيامبران و امامانمان به ما گفته اند
اما كو گوش شنوا؟؟؟

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 12 آذر 1388  11:58 AM
تشکرات از این پست
z213_ta
z213_ta
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 64
محل سکونت : esfahan
جمعه 13 آذر 1388  4:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها