0

خبری که همه را شوکه کرد

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

خبری که همه را شوکه کرد

خبری که همه را شوکه کرد

عصرایران - خبر تصمیم ایران برای احداث 10 سایت جدید غنی سازی اورانیوم که در جلسه شب گذشته هیئت دولت اعلام شد با گذشت چند دقیقه به مهمترین خبر رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شد.

به گزارش گروه مونیتورینگ عصرایران تنها چند دقیقه بعد از اعلام این گفته محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شبکه های خبری معتبر خارجی با قطع برنامه عادی خود به صورت فوری اقدام به پخش موضع ایران کردند.

علاوه بر این شبکه های خبری خارجی از جمله، فاکس نیوز، بی بی سی، الجزیره، فرانس24، یورو نیوز، سی ان ان و ... خبر تصمیم ایران برای احداث 10 سایت غنی سازی جدید را به صورت زیر نویس تا ساعت ها منعکس می کردند.

با این وجود اکثر شبکه های خارجی با برگزاری نشست های کارشناسی به تحلیل موضع جدید ایران در قبال قطعنامه شورای حکام پرداختند و فرانس 24 و الجزیره در گفتگوی زنده با خبرنگاران خود در تهران این موضع را مورد بررسی بیشتر قرار دادند.

فرانس 24 همچنین با یک سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفتگو کرد تا اظهار نگرانی امریکا از خبر احداث 10 سایت جدید در ایران به همراه با این خبر منتشر کند.

بخش ها مختلف خبری بی بی سی در زبان های انگلیسی، عربی و فارسی نیز شب گذشته محور اصلی خبرهای خود را به این موضوع اختصاص داده بودند.

در رسانه های مکتوب نیز ، خبرگزاری های آسوشیتدپرس، فاکس نیوز، خبرگزاری رسمی دولت اسلوونی، اسکای نیوز، آنسای ایتالیا،بی بی سی، abc، سایت روزنامه هاآرتص، خبرگزاری رسمی ایتالیا،ایتارتاس،تایمز،رویتر و afp خبر برنامه ایران برای تاسیس 10 سایت غنی سازی جدید را منعکس کردند و این خبر را جز مهمترین خبرهای صفحه اصلی قرار دادند.

علاوه بر این یاهو نیوز نیز که معمولا مهمترین اخبار جهان را در صفحه اصلی خود قرار می دهد خبر 10 سایت را در صفحه نخست قرار داد.

برخی رسانه های خارجی نسبت به موضع ایران با دیده حیرت خبر را منتشر کردند به نحوی که عنوان می کردند ایران با این موضع قطعنامه اخیر شورای حکام را بی اهمیت دانسته است.
با این حال برخی دیگر با پرداختن منفی به این خبر نگرانی را در بین مخحاطبان خود اشاعه می دادند.
سه شنبه 10 آذر 1388  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها