0

اجراي پروژه "مده‌آ " در ايران تاييد شد

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

اجراي پروژه "مده‌آ " در ايران تاييد شد

با معرفي رهنورد به عنوان مغز متفكر اغتشاشات اخير
اجراي پروژه "مده‌آ " در ايران تاييد شد

خبرگزاري فارس: با معرفي رهنورد به عنوان مغز متفكر اغتشاشات اخير ايران توسط نشريه فارين پاليسي اجراي پروژه مده‌آ (medea) در ايران تاييد شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، چندي پيش اين خبرگزاري طي گزارشي از پروژه "مده‌آ " (medea)به عنوان سناريوي جديد جنگ نرم در حوادث پس از انتخابات ايران خبر داد. 
در اين گزارش به نقش محوري گروهي از دختران و همسران سياستمداران ايراني در حوادث و آشوبهاي بعد از انتخابات و صحنه گرداني اين افراد اشاره شد. 
مجله آمريكايي فارين پاليسي در شماره اخير خود در ليست 100 متفكر جهان، "بن برنانكي " رئيس بانك مركزي آمريكا را اولين نفر، باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا را دومين نفر و سومين نفر را زهرا رهنورد، همسر مير حسين موسوي، كانديداي شكست خورده انتخابات دهم رياست جمهوري، به عنوان مغز متفكر جنبش سبز ايران معرفي كرده است. 
انتخاب رهنورد به عنوان مغز متفكر اغتشاشات سبز در ايران مهر تأييدي بر واقعي بودن پروژه "مده‌آ " است. 
پروژه مده‌آ همانند پروژه آژاكس ريشه در ادبيات كهن غرب دارد و مانند دكترين پاشنه آشيل، اسب تروا، برگ درخت زيگفريد، آموزه‌اي راهبردي است كه بر اساس آن طرحهاي استراتژيك تهيه مي‌شوند. 
مده‌آ داستان دختر پادشاهي است كه عاشق دشمن پدر خويش مي شود و با كمك به دشمن در اجراي نقشه از پيش طراحي شده به كشور و پدر خود خيانت مي‌كند. 
در جريان انتخابات شاهد بوديم كه دختران و همسران برخي از سياستمداران با سابقه!!! با صحنه گرداني، اقدام به ايجاد ترديد در نتايج انتخابات و تحريك مردم به ايجاد اغتشاش كردند. 
زناني كه سياست را نه عرصه‌اي براي خدمت به كشور، بلكه عرصه‌اي براي جاه‌ طلبي‌هاي سياسي يافته‌اند. 
خط زنانه اغتشاشات اخير تنها در حوزه داخلي فعال نبود، بلكه در حوزه خارجي نيز شيرين عبادي، ژيلا بني يعقوب(برنده جايزه جهاني موسوم به آزادي در بيان سال 2009) ، نازنين بنيادي، شيرين نشاط (سازنده فيلم زنان بدون مردان كه روايتي از نقش زنان در جريان كودتاي 28 مرداد 1332 است)، زهرا امير ابراهيمي (بازيگر تئاتر ضد ايراني روياي طاهرگان خاموش) و بسياري ديگر از مده‌آهاي ايراني حضور دارند. 
نقش زنان در موضوعاتي از اين دست در تاريخ ايران مسبوق به سابقه است چنانكه مي توان به مهدعليا مادر ناصرالدين شاه كه قتل امير كبير را زمينه چيني كرد و اشرف پهلوي كه نقش مهمي در كودتاي 28 مرداد داشت اشاره كرد. 
مده‌آي ايراني نيز طبق تصريح نشريه فارين پاليسي، در كودتاي مخملي ايران نقش مغز متفكر را داشته است.
سه شنبه 10 آذر 1388  1:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها