0

” لیام ” کودک سه ساله ای است که ” مینی سوپرمن ” ( Mini Superman ) لقب گرفته است

 
iliaa_aama
iliaa_aama
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 647
محل سکونت : کرمان

” لیام ” کودک سه ساله ای است که ” مینی سوپرمن ” ( Mini Superman ) لقب گرفته است

” لیام ” کودک سه ساله ای است که ” مینی سوپرمن ” ( Mini Superman ) لقب گرفته است

برخورداري از يك ويژگي ژنتيكي بسيار نادر، پسربچه‌ سه ساله به نام Liam Hoekstra را «مینی سوپرمن»  ( Mini Superman ) كرده است .

 يك پسر بچه سه ساله به دليل برخورداري از يك صفت ژنتيكي بسيار نادر از چنان قدرتي برخوردار شده كه عنوان «سوپر پسر» را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  لیام در هنگام تولد دچار مشکلات زیادی از نظر پزشکی بود . او دارای یک سوراخ کوچک در دیواره فلب خود به همراه اگزما بر روی بدن و بزگی کلیه ها و عدم تحمل به لاکتوز بود . این کودک دارای شکمی سخت بود و در طی روز بارها دچار استفراغ می گردید.

لیام به سرعت بهبود یافت اما نکته ای که والدین او را نگران می کرد اشتهای زیاد این کودک بود . پدرش می گوید او واقعا همیشه گرسنه است .  در واقع هر ساعت احتیاج به تغذیه دارد . مادرش می گوید لیام شش برابر دیگران غذا می خورد !

با گذشت زمان اشتهای کودک نه تنها کاهش نیافت بلکه بیشتر هم شد و نکته مهم و جالب این بود که تمام مواد غذایی در بدن این کودک به ماهیچه تبدیل می شد . در واقع تنها نقطه ای از بدن لیام که دارای چربی است گونه های او است . پزشکان می گویند  متابوليسم بدن این کودک بسیار بالا است .

لیام در نوزده ماهگی می توانست بر روی دستهای خود شنا برود . و عضلات شکمی او آنچنان تنومند بود که می توانست باعث حسادت هر ورزشکار زیبایی اندام گردد .

پدرش می گوید : ” شما وقتى چنین قدرتی داشته باشید می توانید دنيا را دستخوش تغییر کنید .

دكتر لارسون می گوید : ”  بله این اتفاق شدنی است  براى اينكه او خيلى قوى است شما وقتى كه آن نيروى باورنكردنى را در يك بچه می بینید  آنگاه برای آینده چيزهاى خيلى بيشتر را از او توقع خواهید داشت .  “اين توانايي ژنتيكي خاص به اين پسر بچه كوچك  امكان مي‌دهد كه قدرت عضلاني فوق‌العاده‌اي داشته باشد، به طوري كه مي‌تواند به راحتي اثاثيه و لوازم سنگين را جابه‌جا كند.

محققان علت اين قدرت فوق‌العاده و استثنايي را يك حالت ژنتيكي نادر اعلام كرده‌اند. آنها مي‌گويند ليام احتمالا به حالتي موسوم به «هايپرتراپي ماهيچه‌اي مربوط به ميد ستاتين» دچار است.

در اين وضعيت بدن فرد مقدار بسيار اندكي چربي دارد و در عوض رشته‌هاي ماهيچه‌يي در بدن وي بسيار بزرگ مي‌شوند و اين وضعيت قدرت واقعي و فوق‌العاده‌اي به فرد مي‌دهد.

اولين بار اين پديده در يك پسر بچه خردسال آلماني در سال ۲۰۰۰ مشاهده شد. ليما ماهيچه‌هاي بسيار قدرتمندي دارد، اما ظاهر وي درست شبيه به يك كودك طبيعي است .

در واقع جثه او كمي از سن خود كوچكتر، اما قدرتش بسيار بيشتر است.

ليام ناچار است به دليل متابوليسم سريع در بدنش دائم غذا بخورد، يعني حداقل بايد در روز شش وعده غذا بخورد تا دچار كمبود كالري نشود.

ليام به دليل قدرت زياد اگر از بلندي بيافتد، آسيبي نمي‌بيند.

پژوهشگران معتقدند با بررسي و شبيه سازي اين حالت مي‌تواند بسياري از بيماريها را معالجه كنند.

پدر ليام می گوید آرزو دارم که رو زی او براى تیم محبوب من یعنی تیم دانشگاه ميشيگان تيم فوتبال بازى كند.

 
سه شنبه 10 آذر 1388  12:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها