0

عفونت در 15 دقيقه !

 
shahdan
shahdan
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1485
محل سکونت : تهران

عفونت در 15 دقيقه !

   !  تشخيص عفونت تنها در 15 دقيقه

با استفاده از فن‌آوري جديد "حسگر DNA " مي‌توان باکتري‌ها را در کمتر از دو ساعت تشخيص داد كه اين روش حساس، سريع و کم هزينه نقش موثري در جلوگيري از گسترش بيماري‌هاي عفوني دارد .


امروزه تشخيص عفونت‌هاي باکتريايي نيازمند کشت نمونه‌ مشکوک به آلودگي در محيط‌هاي کشت در آزمايشگاه‌هاست که چند روز زمان لازم دارد؛ در حالي که با استفاده از فن‌آوري جديد "حسگر DNA " عفونت‌هاي باکتريايي معمولي در يک يا دو ساعت تشخيص داده مي‌شوند .

  اين حسگر بين 15 دقيقه تا دو ساعت وقت لازم دارد تا عفونت را در فرد بيمار تشخيص دهد و به همين جهت مي‌تواند در بيمارستان، مطب و منزل نيز مورد استفاده قرار گيرد .

  ساخت نانوحسگر فوق سريع DNA بر پايه نانوموادي است که در حال تکميل هستند تا بتوانند DNA را با سرعت، دقت و حساسيت بالا تشخيص دهند .

  هر نانوحسگر حاوي رشته‌ پيچ‌خورده‌اي از DNA است که مکمل توالي ژنتيکي هدف مي شود. رشته‌ DNA تا زماني که توالي ژنتيکي هدف به آن متصل شود، پيچ‌خورده باقي مي‌ماند. با استفاده از کارتريج‌هاي مصرفي در نانوحسگر مذكور مي‌توان نمونه‌هاي خوني و ادرار را مستقيماً در کارتريج قرار داد تا مورد آزمايش قرار گيرند .  

سلامت باشید
یک شنبه 8 آذر 1388  4:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها