0

تصاویری شگفت انگیز از عجیب ترین جانداران اعماق دریاها

 
seyedjafarfatemi
seyedjafarfatemi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 1643
محل سکونت : اصفهان

تصاویری شگفت انگیز از عجیب ترین جانداران اعماق دریاها


دانشمندان بین المللی با سرشماری بیش از 17 هزار گونه زنده ای که در اعماق آبهای دریایی زندگی می کنند موفق شدند جانداران بسیار عجیبی را کشف کنند.

دانشمندان "سرشماری زندگی دریایی" (Census of Marine Life) با اعزام 210 هئیت تحقیقاتی به تمام اقیانوسها کار خود را در آمارگیری از سطح تا اعماق آبها تا پایان سال 2010 به پایان خواهند رساند.

این دانشمندان تاکنون از 17 هزار و 650 گونه زنده در عمق 200 متری اقیانوسها سرشماری کرده اند. نور خوشید قادر نیست به عمق 200 متری اقیانوسها برسد و بنابراین حیوانات ساکن این مناطق در تاریکی مطلق زندگی می کنند. همچنین این زیست شناسان دریایی تاکنون 5 هزار و 722 گونه را که در عمق زیر هزاران متر زندگی می کنند شناسایی کرده اند.

براساس گزارش ایندیپندنت، "جامبو دامبو" و دوستانش گونه ای عجیب از هشت پاها هستند که دو باله کنار سر آنها همانند گوشهای "دامبو" در کارتون معروف والت دیزنی بسیار بزرگ است. در مجموع 9 گونه دامبو شناسایی شده اند که بین هزار تا 3 هزار متری عمق اقیانوس زندگی می کنند. جامبو دامپو به طول حدود دو متر و وزن 6 کیلوگرم است.

همچنین نوعی ماهی به نام Coryphaenoides brevibarbis در عمق بین هزار و 700 تا 4 هزار و 300 متری عمق زندگی می کند نوعی ماهی عجیب است که سن آن را می توان همانند تعیین سن درختان با شمارش حلقه های رشد استخوانهای گوش محاسبه کرد.
 
 

حلزون دریایی شفاف با عنوان Enypniastes

گونه ای از "جامبو دامبوها" به نام Grimpoteuthis sp

یک دامبوی دیگر

ماهی Coryphaenoides brevibarbis که سن آن با شمارش حلقه های رشد استخوان گوش تعیین می شود

خرچنگ استراکد اعماق دریایی با عنوان Gigantocypris Mulleri

سخت پوست Habitus Ventral در اولین مرحله زندگی

افعی ماهی Chauliodus Sloani

 گونه Neocyema

به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستید ،  شمعي روشن کنید.
دوشنبه 2 آذر 1388  6:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها